چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

بسته شدن پرونده سفرهای دریایی نوروز 95 با مهر"بدون سانحه"

بسته شدن پرونده سفرهای دریایی نوروز 95 با مهر"بدون سانحه"
طرح ساماندهی سفرهای دریایی هرمزگان نوروز 95 در حالی با سپری کردن 20 روز "سفر بدون سانحه" به ایستگاه پایانی رسید که طی این مدت در مجموع بالغ بر 5,5 میلیون نفر سفر و افزون بر 530 هزار دستگاه خودرو بر پهنه آب های فیروزه ای رنگ دریای پارس به ثبت رسید.

به گزارش روابط عمومی ، هرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران هر ساله پذیرای میلیون ها میهمان نوروزی از اقصی نقاط این سرزمین است که چند صباحی از ایام بهاری را در دامن آب های فیروزه ای خلیج فارس روزگار به تفریح و تفرج سپری می کنند.

طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی در این استان در سه بخش ایمنی مسیرهای تردد، ایمنی بنادر و ایمنی شناورها از 25 اسفند گذشته آغاز شده و تا پایان روز 15فروردین ماه جاری ادامه داشت؛ دوره ای 20 روزه که خوشبختانه هیچ حادثه ناگوار دریایی در این مدت به وقوع نپیوست و میلیون ها مسافر دریایی سفری ایمن و آرامش بخش را در آغازین روزهای بهاری سال 95 تجربه کردند.

"ابراهیم ایدنی " مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان طی اظهاراتی با اعلام خبر پایان طرح نوروزی سال 95 اظهار کرد: 14 بندر مسافری و گردشگری در این استان سهم 95 درصد از کل حمل و نقل مسافران دریایی کشور و حدود 100 درصدی در حمل خودرو به مقصد جزایر خلیج فارس را بر عهده دارند که بر اساس تجزیه  و تحلیل آماری، حجم عمده این مسافرت ها نیز در تعطیلات نوروزی انجام می شود.

وی ادامه داد: از ابتدای اجرای طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی هرمزگان تا پایان پانزدهمین روز از فروردین ماه 95، در مجموع 5میلیون و 538 هزار و 381 نفر سفر از طریق بنادر هرمزگان به مقصد جزایر این استان و بالعکس صورت گرفت.

به گفته ایدنی، خدمات رسانی مناسب و مستمر صورت گرفته توسط اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان طی موج نخست سفرهای نوروزی میلیون ها نفر از هموطنان را ترغیب کرد تا در موج دوم سفرهای نوروزی، مسافران جنوب آخرین روزهای تعطیلات نوروزی خود را در جزایر هرمزگان و در کنار آب های نیلگون خلیج فارس سپری کنند.

رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان هرمزگان خاطرنشان کرد: در چهاردهمین روز از فروردین ماه جاری، جابجایی 80 هزار و 823 نفر سفر و در روز پانزدهم نیز 73هزار و 416 نفر سفر از طریق بنادر 14 گانه مسافری این استان به انجام رسید.

ایدنی اضافه کرد: تجزیه و تحلیل آماری حاکی از این است که طی 20روز زمان اجرای طرح نوروزی سال 95، عملیات ترابری 531هزار  و821 دستگاه خودرو از طریق مسیرهای دریایی بین بنادر لنگه، کیش، آفتاب، چارک، پهل، لافت، هرمز و ... به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: تعداد 7هزار دستگاه خودرو در روز چهاردهم و همچنین در روز پانزدهم نیز حدود 6 هزار دستگاه خودرو توسط شناورهای لندینگ کرافت در مسیرهای دریایی جابجا شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از آغاز طرح نوروزی 95 تا پایان پانزدهمین روز از فروردین ماه سال جاری، در مجموع 140 هزار و 293 سفر دریایی از طریق بنادر 14 گانه مسافری هرمزگان انجام شده است.

وی از آخرین آمار و اطلاعات مربوط به وضعیت فعالیت های گردشگری ساحلی و دریایی در استان طی 20 روز اجرای طرح نوروزی نیز سخن به میان آورد وگفت: طی مدت یاد شده، در مجموع بیش از یک میلیون و 187 هزار نفر از شناورهای تفریحی و گردشگری برای انجام گشت های دریایی بهره مند شدند و به همین منظور نزدیک به 112 هزار مورد تردد شناورهای دریایی به انجام رسید.

ایدنی خاطرنشان کرد: بیشترین حجم جابجایی خودرو و مسافر از ابتدای اجرای طرح نوروزی 95 تاکنون مربوط به روز ششم فروردین به عنوان پرترافیک ترین و شلوغ ترین روز طی تعطیلات نوروزی 94می باشد که طی این روز، در مجموع 526 هزار نفر سفر انجام شد.

وی همچنین اضافه کرد: بیشترین حجم جابجایی خودرو نیز در روز پنجم فروردین با رقمی بالغ بر 51 هزار دستگاه به ثبت رسید که بخش عمده آنها به مسیر دریایی پهل لافت(جزیره قشم) اختصاص دارد.

رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان هرمزگان در پایان یادآور شد: طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی سال 95 از 25 اسفند گذشته آغاز شده و تا 15 فروردین ماه جاری ادامه دارد که طی این مدت، بیش از 100 فروند شناور مسافری و لندینگ کرافت در قالب بزرگترین ناوگان مسافرت های دریایی کشور وظیفه خدمات دهی شبانه روزی به میهمانان نوروزی را بر عهده داشتند.

۱۶ فروردین ۱۳۹۵ ۱۵:۳۳
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳,۸۰۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید