چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

حجم مسافرت های دریایی در هرمزگان از 4,7میلیون نفر سفر گذشت

حجم مسافرت های دریایی در هرمزگان از 4,7میلیون نفر سفر گذشت
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از ثبت جابجایی بیش از 4,7 میلیون نفر سفر دریایی از طریق 14 بنادر فعال این استان و حمل 470 هزار خودرو در مسیرهای دریایی بین سرزمین اصلی و جزایر خلیج فارس طی 15 روز گذشته خبر داد.
 

به گزارش روابط عمومی ، "ابراهیم ایدنی" ضمن اعلام گزارشی از آخرین آمار و اطلاعات مربوط به سفرهای دریایی ایام نوروز طی 15روز گذشته، اظهار کرد: از ابتدای طرح نوروزی(25 اسفند) تا پایان روز سه شنبه 10 فروردین ماه جاری، جابجایی بالغ بر 4میلیون و 720 هزار و 525 نفر سفر از طریق 14 بندر فعال در استان هرمزگان به مقصد جزایر خلیج فارس و بالعکس به ثبت رسید.

وی افزود: در روز نهم فروردین ماه، ترابری 413 هزار و 606 نفر سفر دریایی و حمل 35 هزار و 400 دستگاه خودرو به انجام رسید و 12 هزار و 838 مورد تردد شناور(سفر دریایی) نیز به ثبت رسید.

رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان هرمزگان خاطرنشان کرد: همچنین در روز دهم ماه جاری نیز با انجام 8 هزار و 516 مورد تردد شناور(سفر دریایی)، 353 هزار و 255 نفر سفر دریایی به ثبت رسید و 31 هزار و 180 دستگاه خودرو جابجا شد.

ایدنی اظهار داشت: همچنین در این دوره زمانی 15روزه، در مجموع حدود 471 هزار  و 450 دستگاه خودرو نیز از طریق شناورهای لندینگ کرافت در مسیرهای دریایی جابجا شده اند.

وی از آخرین آمار و اطلاعات مربوط به وضعیت فعالیت های گردشگری ساحلی و دریایی در استان طی 15 روز گذشته نیز سخن به میان آورد وگفت: طی مدت یاد شده، در مجموع حدود یک میلیون نفر از شناورهای تفریحی و گردشگری برای انجام گشت های دریایی بهره مند شدند و به همین منظور نزدیک به 92 هزار مورد تردد شناورهای دریایی به انجام رسید.

عالی ترین مقام حوزه دریایی و بندری استان هرمزگان خاطرنشان کرد: از 25 اسفندماه گذشته تا پایان روز دهم فروردین ماه، 116 هزار و 164 سفر دریایی(تردد شناور) در مسیرهای مجاز اعلام شده بین بنادر و جزایر استان هرمزگان صورت گرفته است.

ایدنی خاطرنشان کرد: بیشترین حجم جابجایی خودرو و مسافر از ابتدای اجرای طرح نوروزی 95 تاکنون مربوط به روز ششم فروردین به عنوان پرترافیک ترین و شلوغ ترین روز طی تعطیلات نوروزی 94می باشد که طی این روز، در مجموع 526 هزار نفر سفر انجام شد.

رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان هرمزگان همچنین اضافه کرد: بیشترین حجم جابجایی خودرو نیز در روز پنجم فروردین با رقمی بالغ بر 51 هزار دستگاه به ثبت رسید که بخش عمده آنها به مسیر دریایی پهل لافت(جزیره قشم) اختصاص دارد.

وی در پایان یادآور شد:  طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی سال 94 از 25 اسفند گذشته آغاز شده و تا 15 فروردین ماه جاری ادامه دارد که طی این مدت، بیش از 100 فروند شناور مسافری و لندینگ کرافت در قالب بزرگترین ناوگان مسافرت های دریایی کشور وظیفه خدمات دهی شبانه روزی به میهمانان نوروزی را بر عهده دارند.

۱۱ فروردین ۱۳۹۵ ۱۵:۳۵
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۴,۲۱۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید