چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

ترابری مسافران دریایی در هرمزگان به مرز 2 میلیون نفر سفر رسید

ترابری مسافران دریایی در هرمزگان به مرز 2 میلیون نفر سفر رسید
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای طرح نوروزی سفرهای دریایی تاکنون، بیش از یک میلیون و 943هزار نفر سفر دریایی در آبهای هرمزگان انجام گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی ، "ابراهیم ایدنی" ضمن اعلام این خبر افزود: از ابتدای اجرای طرح نوروزی تاکنون(9 روز گذشته) هیچ گونه سانحه دریایی مربوط به شناورهای مسافری به مرکز هماهنگی و جستجو و نجات دریایی هرمزگان گزارش نشده است.

وی گفت: مسافران طی چند روز شرایط نامساعد جوی همکاری خوبی با دست اندرکاران سفرهای دریایی برای تردد از بنادرمجاز و در زمان مجاز سفر داشته اند.

چهارم فروردین، رکوردار جابجایی مسافر تاکنون

ایدنی گفت: طی روز گذشته(چهارشنبه، 4 فروردین) با ثبت 454 هزار نفر سفر بیشترین حجم تردد دریایی در کشور را شاهد بودیم.

وی اضافه کرد: بیشترین جابجایی خودروهای مسافران نیز مربوط به تاریخ سوم فروردین با ثبت جابجایی 47 هزار دستگاه در یک روز بوده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در طرح نوروزی امسال در هرمزگان 57 فروند شناور مسافری و 48 فروند لندینگ کرافت برای ترابری میهمان نوروزی به جزایر و 310 قایق تفریحی برای گردشگری ساحلی فعال هستند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن بیان این مطلب که طی 9 روز اخیر بالغ بر251 هزار نفر از شناورهای تفریحی برای انجام گشت های گردشگری ساحلی بهره مند شدند، گفت: از 25 اسفندماه تا پایان روز چهارم فروردین، 33هزار و 798 بار تردد شناور مسافری و حمل خودرو و همچنین 21 هزار و 516 بار تردد قایق های تفریحی-گردشگری از مبادی ورودی و خروجی ثبت شده است.

تهیه بلیت اینترنتی برای کاهش انتظار

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر نیز گفت: امسال مسافران برای کاهش مدت زمان انتظار می توانند بلیت سفر خود را اینترنتی تهیه کنند.

"محمد محسنی" افزود: برای رفاه حال مسافران در ساعات پیک شناورها از جزایر خالی باز میگردند تا معطلی کاهش یابد.

ساعت 8 تا11 صبح؛ اوج ترافیک بنادر

وی اضافه کرد: 14 بندر مسافری استان به صورت 24 ساعته فعال هستند و مسافران فقط در ساعت پیک از 8 تا11 صبح اقدام به سفر نکنند.

این مقام مسئول گفت: خور آذینی، بندر خمیر و تیاب و اسکله کندالوی قشم به هنگام نیز مسیر گردشگری قایق های تفریحی است.

لازم به ذکر است، امسال علاوه بر سفر به جزایز قشم و هرمز و کیش، امکان سفر به جزایر لارک، هنگام و ابوموسی و همچنین بندر درگهان قشم هم فراهم است.

یادآور می شود، 95 درصد از حجم کل سفرهای دریایی کشور در بنادر استان هرمزگان انجام می شود.

۵ فروردین ۱۳۹۵ ۱۵:۲۸
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳,۷۷۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید