چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

جابجایی 3میلیون نفر سفر دریایی در هرمزگان طی 11روز ثبت شد

جابجایی 3میلیون نفر سفر دریایی در هرمزگان طی 11روز ثبت شد
رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان هرمزگان از ترابری حدود 3میلیون نفر سفر دریایی، جابجایی بیش از 318 هزار دستگاه خودرو و بهره مندی 500 هزار نفر گردشگر از گشت های تفریحی دریایی در آب های ساحلی این استان طی 11 روز گذشته خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی ، "ابراهیم ایدنی" در حاشیه بازدید از بنادر مسافری غرب استان هرمزگان گفت: طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی سال 95 از بیست و پنجم اسفند ماه آغاز شده و تاکنون 11 روز از اجرای آن می گذرد که خوشبختانه هیچ گونه سانحه دریایی مربوط به شناورهای مسافری گزارش نشده است.

وی افزود: طی این مدت، جابجایی دو میلیون و 971 هزار و 709 نفر سفر از طریق بنادر مسافری در استان هرمزگان به مقصد جزایر خلیج فارس و بالعکس به ثبت رسید.

اوج ترافیک بنادر؛ 6فروردین با ثبت 526 هزار نفر سفر

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان جزایر کیش، قشم و هرمز را به مقصد عمده مسافران دریایی در خلیج فارس اعلام کرد وافزود: بیشترین حجم جابجایی مسافر طی 11 روز اخیر، به روز ششم فروردین ماه اختصاص دارد که ترابری 526 هزار نفر سفر طی یک روز به انجام رسید.

ایدنی خاطرنشان کرد: طی مدت یاد شده، 318هزار و 440 دستگاه خودرو نیز از طریق شناورهای لندینگ کرافت از سرزمین اصلی به مقصد جزایر قشم و کیش و بالعکس جابجا شده اند که بیشترین حجم جابجایی خودرو مربوط به روز پنجم فروردین با رقمی افزون بر 51 هزار دستگاه بوده است.

ثبت بیش از 60 هزار سفر دریایی در 11 روز

رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان هرمزگان خاطرنشان کرد: از 25 اسفند تا پایان روز ششم فروردین، 61 هزار و 187 سفر دریایی(تردد شناورهای مسافری) در 11 مسیر مجاز اعلام شده بین بنادر و جزایر استان هرمزگان صورت گرفته است.

به گفته وی، بیشتر تردد شناورهای مسافری دریایی در روز ششم فروردین با 16 هزار و 487 بار تردد می باشد.

گشت دریایی 500هزار نفر با 310 شناور تفریحی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود از آخرین آمار و اطلاعات مربوط به فعالیت های گردشگری دریایی استان نیز سخن به میان آورد و افزود: طی 11 گذشته در مجموع حدود 500 هزار نفر از شناورهای تفریحی برای انجام گشت های دریایی بهره مند شدند که در همین راستا 44 هزار سفر (تردد دریایی) به همین منظور به ثبت رسید.

مشارکت 455 فروند انواع شناور در طرح نوروزی

ایدنی ضمن اشاره به مشارکت 455 فروند انواع شناور مسافری، حمل خودرو، جستجو و نجات، تفریحی و همیار ناجی در طرح ساماندهی سفرهای دریایی نوروز 95 در این استان، یادآور شد: بیش از 55 فروند شناور مسافری با ظرفیت بیش از 6هزار صندلی، یک فروند کشتی بزرگ برای انجام سفرهای بین المللی با ظرفیت 381 صندلی، 48 فروند لندینگ کرافت ویژه حمل 2400 دستگاه خودرو در هر سفر، 310 شناور تفریحی، 7 فروند ناجی، 20 شناور همیار ناجی، 4 فروند شناور خدماتی- ایمنی و 11 فروند از شناورهای ارگان های همکار مشارکت فعال دارند. 

وی ضمن اشاره به برخورداری استان هرمزگان از 3 واحد پروازی،  بیان کرد: 2 فروند بالگرد و یک فروند هواپیما نیز انجام پایش های هوایی و خدمات دهی به سانحه دیدگان و افراد مضطر در مواقع لزوم را بر عهده دارند.

خدمات رسانی 3400 نفر در کمیته حمل و نقل دریایی

به گفته رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان هرمزگان، 3هزار و 421 نفر در زیرمجموعه های مختلف ستاد ساماندهی سفرهای دریایی نوروز 95 برای فراهم کردن شرایط سفر ایمن و رفاه مسافران دریایی مشغول خدمت رسانی هستند.

این مقام مسئول در پایان گفت: 40 تیم همیار ناجی، 24 نفرغواص و 30 نفر بازرس در بنادر مستقر هستند تا در زمینه ایمنی سفرها و ارایه خدمات امداد و نجات مشارکت داشته باشند.

۷ فروردین ۱۳۹۵ ۱۵:۳۵
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳,۷۵۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید