چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

103 فروند شناور پیشرفته دریایی آماده خدمات دهی به مسافران نوروزی

103 فروند شناور پیشرفته دریایی آماده خدمات دهی به مسافران نوروزی
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: در تعطیلات نوروزی امسال 55 فروند شناور مسافربری با ظرفیت شش هزار و 413 صندلی و 48 فروند شناور لندینکرافت آماده ارائه خدمات در تمامی بنادر مسافری استان هرمزگان هستند.
 

به گزارش روابط عمومی ، "محمد محسنی" در یک نشست خبری که با حضور خبرنگاران خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان هرمزگان برگزار شد، اظهار داشت: عملیات ساخت و تجهیز پایانه مسافری دریایی اسکله شهید حقانی بندرعباس در دولت تدبیر و امید به پایان رسیده و مسافران نوروزی و مردم هرمزگان می توانند از نوروز 95 از امکانات این پایانه دریایی برای تردد به جزایر قشم و هرمز استفاده کنند.

وی ادامه داد: ساختمان این پایانه با زیربنای سه هزار و 500متر مربع و با اعتبار یکصد میلیارد ریال ساخته و تجهیز شده است.

به گفته محسنی، این پایانه دارای دوسالن جداگانه برای مسافران قشم و هرمز و یک سالن ترانزیت است و غیر از پنج جایگاه فروش بلیت در محوطه بیرونی ،9باجه فروش نیز در فضای داخلی پایانه پیش بینی و راه اندازی شده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر میزان تردد از بندر شهید حقانی به جزایر هرمز و قشم در روزهای معمولی را حدود 12هزار نفر و در تعطیلات نوروزی نزدیک به 35هزار نفر در روز اعلام کرد و گفت: این حجم بالای مسافری بندر شهید حقانی را به بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور تبدیل کرده است.

وی اضافه کرد: در این پایانه امکان تهیه بلیت الکترونیکی، غرفه معرفی هتل ها و اماکن گردشگری، دفاتر خدمات گردشگری، و مرکز امانات فعال شده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر خاطرنشان کرد: در تعطیلات نوروزی پیش رو، مسیر دریایی جدید بندرعباس-لارک نیز به صورت آزمایشی راه اندازی خواهد شد.

وی افزود: در تعطیلات نوروزی 55 فروند شناور مسافربری با ظرفیت شش هزار و 413 صندلی و 48 فروند شناور لندینگ کرافت آماده ارائه خدمات در تمامی بنادر مسافری استان هرمزگان هستند.

محسنی خاطرنشان کرد:11 تیم غواصی، 12 تیم بازرسی،چهار فروند واحد پروازی و شش شناور جستجو و نجات نیز در آماده باش کامل هستند.

۲۷ اسفند ۱۳۹۴ ۱۳:۳۸
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳,۲۰۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید