چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

افتتاح بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور

افتتاح بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور
در جریان سفر "آخوندی" وزیر راه و شهرسازی به استان هرمزگان، چندین پروژه دریایی و بندری در زمینه توسعه زیرساخت های مسافرت های دریایی با اعتباری بالغ بر 230 میلیارد ریال در بندر شهید حقانی به بهره برداری رسید.

 

به گزارش روابط عمومی ، در جریان سفر یکروزه "عباس آخوندی" وزیر راه و شهرسازی به مرکز استان هرمزگان و مراسم افتتاح پروژه های دریایی و بندری استان هرمزگان که ظهر امروز جمعه 28 اسفندماه صورت گرفت، "محمد سعیدنژاد" مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و جمعی از معاونین این سازمان، "جاسم جادری" استاندار هرمزگان، "ابراهیم ایدنی" مدیرکل بنادر و دریانوردی و جمعی از مقامات و مسئولان اجرایی استان حضور داشتند.

در نخستین برنامه، ساختمان بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور در بندر شهید حقانی بندرعباس رسماً به بهره برداری رسید. ساختمان این پایانه با زیربنای3500متر مربع، دارا بودن سه سالن با ظرفیت 660 صندلی و صرف هزینه ای بالغ بر 100 میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی سازمان بنادر و دریانوردی احداث و تجهیز شده است.

این پایانه دارای دوسالن جداگانه برای مسافران قشم و هرمز و یک سالن ترانزیت است و علاوه بر پنج جایگاه فروش بلیت در محوطه بیرونی، 9باجه فروش نیز در فضای داخلی پایانه پیش بینی و راه اندازی شده است.

در این پایانه همچنین امکان تهیه بلیت الکترونیکی، غرفه معرفی هتل ها و اماکن گردشگری، دفاتر خدمات توریستی و مرکز امانات فعال شده است.

گفتنی است، در روزهای معمولی از بندر شهید حقانی به مقصد جزایر هرمز و قشم و بالعکس حدود 12هزار نفر و در تعطیلات نوروزی نزدیک به 35هزار نفر مسافر دریایی در روز توسط پیشرفته ترین شناورهای مسافری کشور جابجا می شوند.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه برنامه حضور خود در بزرگترین بندر مسافری کشور با حضور بر روی یکی از شناورهای مسافری، ضمن خوش آمدگویی به مسافران و تقدیم شاخه گل به آنان، سفری خوش و ایمن را برای همه میهمانان نوروزی آرزو کرد.

شایان ذکر است، این مسافرین در چهارمین روز از طرح نوروزی قصد عزیمت از بندر شهید حقانی بندرعباس به بندر شهید ذاکری قشم را داشتند.

دکتر آخوندی سپس در مراسم الحاق دو فروند شناور جدید با مجموع ظرفیت 407 صندلی و اعتبار 130 میلیارد ریال به ناوگان مسافری دریایی استان هرمزگان حضور یافت.

یکی از این شناورها به ظرفیت 294 صندلی به ارزش 90 میلیارد ریال و دیگری با ظرفیت 113 صندلی به ارزش 40 میلیارد ریال برای جابجایی مسافران دریایی در مسیرهای بندرعباس قشم - هرمز فعالیت خود را آغاز کردند.

همچنین با حضور وزیر راه و شهرسازی، از دو پروژه نمادین در پایانه مسافری دریایی شهید حقانی با عنوان "ساعت آفتابی و حلقه اعتدالی" به شکل لوگوی سازمان بنادر و همچنین یک آکواریوم بزرگ حاوی گونه های مختلف دریایی به عنوان نمادی از تنوع زیستی خلیج فارس رونمایی شد.

سامانه خدمات الکترونیک سفرهای دریایی (hamdticket.ir) از دیگر بخش های بزرگترین بندر مسافری کشور بود که مورد بازدید وزیر راه و شهرسازی و هیأت همراه قرار گرفت.

دکتر "آخوندی" وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سفر یکروزه خود به مرکز استان هرمزگان با دست اندرکاران طرح نوروزی سفرهای دریایی در بزرگترین بندر مسافری ایران نیز از نزدیک دیدار و گفتگو کرد.

۲۸ اسفند ۱۳۹۴ ۱۵:۰۵
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۴,۰۴۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید