چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

ایدنی خبر داد: ترابری 16,5 میلیون نفرسفر دریایی در هرمزگان

ایدنی خبر داد: ترابری 16,5 میلیون نفرسفر دریایی در هرمزگان
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ضمن اشاره به ثبت جابجایی بیش از 16,5میلیون نفر- سفر دریایی طی سال جاری، گفت: طرح نوروزی سال 95 در این استان از امروز سه شنبه، 25 اسفندماه آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی ، "ابراهیم ایدنی" از تشکیل کارگروه های مختلف در راستای اجرای طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریايی سال 95 در استان هرمزگان خبر داد و افزود: این طرح بزرگ طی دوره زمانی 20 روزه از 25 اسفند لغایت 15 فروردین سال آتی اجرایی خواهد شد.

وی ضمن اشاره به اهمیت ویژه این استان به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران، گفت: هرمزگان از زیرساخت های مناسبی همچون 14بندر مسافری و پیشرفته ترین ناوگان مسافری دریایی کشور با بیش از 100فروند شناور (مسافری و لندینگ کرافت) برخوردار است.

رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان هرمزگان از تدابیر اندیشیده شده به منظور کاهش مدت زمان انتظار مسافر در بنادر و امکان خرید اینترنتی بلیت شناورها سخن به میان آورد و گفت: به منظور ارتقاء ایمنی سفرهای دریایی علاوه بر کنترل و بازرسی مستمر بر شناورها و بنادر، از توان گروه های مردمی در قالب همیار ناجی نیز بهره گیری خواهد شد.

ایدنی ضمن اشاره به آخرین تجزیه و تحلیل آماری صورت گرفته در بخش مسافرت های دریایی این استان از ابتدای سال 94 تا ابتدای اسفندماه جاری، خاطرنشان کرد: طی این مدت، ترابری 16 میلیون و 563 هزار و 431نفر- سفر در بنادر مسافری و چند منظوره این استان بدون وقوع هیچ گونه سانحه ناگوار دریایی به ثبت رسید.

این مقام مسئول گفت: استان هرمزگان هر ساله پذیرای میلیون ها مسافر دریایی از اقصی نقاط این سرزمین است تا در فصول معتدل جنوب به ویژه در ایام تعطیلات نوروزی برای تجربه کردن سفرهایی ایمن و خاطره انگیز، مدتی را در دامن آب های فیروزه ای رنگ خلیج فارس سپری کنند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در پایان سهم بنادر این استان در جابجایی مسافران دریایی در آب های سرزمینی ایران را بیش از 95 درصد و در زمینه حمل خودروی مسافران به مقصد جزایر خلیج فارس را حدود 100 درصد را اعلام کرد.

۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ۱۴:۵۱
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳,۴۲۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید