چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

نشست هماهنگی مدیران و دست اندرکاران دستگاه های خدمات رسان در طرح ساماندهی سفرهای دریایی نوروز 95

نشست هماهنگی مدیران و دست اندرکاران دستگاه های خدمات رسان در طرح ساماندهی سفرهای دریایی نوروز 95
نشست هماهنگی مدیران و دست اندرکاران دستگاه های خدمات رسان در طرح ساماندهی سفرهای دریایی نوروز 95 به میزبانی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در بندر شهید رجایی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی ، "مهدی نوفرستی" معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و دبیر طرح ساماندهی سفرهای دریایی نوروز 95 هدف از برگزاری این نشست را بررسی راهکارهای افزایش ایمنی ترددهای دریایی و اتخاذ تدابیر لازم به منظور ارتقاء کیفیت خدمات  به مسافران نوروزی دانست و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، بالغ بر 7 هزار نفر ساعت آموزش دریایی به خدمه شناورهای مسافری و قایق های تفریحی ارایه شده است.

وی افزود: در طرح نوروزی سال 95، گواهینامه، تجهیزات، بدنه و ماشین آلات شناورها از نظر رعایت ایمنی و محیط زیست توسط بازرسان اداره کل بنادر و موسسات رده بندی ارزیابی می شوند.

نوفرستی تصریح کرد: تمامی شناورها ملزم هستند به ازای هر مسافر و درصدی بیش از آن برای کودکان جلیقه نجات به تعداد کافی داشته باشند و به تجهیزات مخابراتی و حلقه نجات و قایق نجات بادی نیز مجهز باشند.

به گفته معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، امسال در صورت با اضافه شدن مسیرهای جدید، در مجموع 9 مسیر دریایی برای ترابری مسافر و خودرو در آبهای استان پیش بینی شده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: تمامی این مسیرهای دریایی دارای طرح ارزیابی ریسک هستند و به صورت مستمر مورد پایش قرار می گیرند.

دبیر کمیته ساماندهی سفرهای دریایی استان هرمزگان همچنین گفت: با بهره گیری از گشت های هوایی از طریق بالگرد، 6 فروند شناور ناجی، یک قایق RIB، تعداد35 ایستگاه مردمی همیار ناجی در کنار همکاری دریابانی، شیلات و نیروی دریایی سپاه و ارتش در موقع بروز سوانح احتمالی، خدمات دهی به مسافران دریایی مضطر در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان خواستار تردد هموطنان از 10 بندر مجاز مسافری استان هرمزگان شد که مجهز به فروش بلیط، ورودی و خروجی، سالن مسافری، مرکز اطلاع رسانی و شناورهای مدرن هستند و به آنان توصیه کرد که از شناورهای غیر مجاز برای تردد استفاده نکنند.

شایان ذکر است، بیش از 95 درصد حجم کل سفرهای دریایی کشور به مقصد جزایر خلیج فارس از طریق بنادر مسافری استان هرمزگان انجام می شود.

۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ۱۴:۱۳
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳,۴۱۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید