چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

آمادگی ناوگان مسافری دریایی کیش برای طرح نوروزی95

آمادگی ناوگان مسافری دریایی کیش برای طرح نوروزی95
مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از آمادگی کامل ناوگان مسافری دریایی این جزیره برای خدمات رسانی به مهمانان نوروزی در طرح ساماندهی سفرهای دریایی سال 95 خبر داد.

ضرورت رفع مشکل کمبود شناور مسافری در کیش

وی ادامه داد: با توجه به مسافت 18 مایلی کیش و سرزمین اصلی، امکان ترابری ایمن هزاران نفر از مسافران دریایی در روز با تردد این شناورها فراهم شده است.

جهانشاهی نسب اظهار داشت: به منظور رفع مشکل کمبود شناور، لازم است مسئولان مربوطه در کیش وارد عمل شوند و زمینه های فعالیت بخش خصوصی را با ورود شناورهای نو، استاندارد و دارای ظرفیت مناسب در این جزیره فراهم کنند.

فعالیت هشت فروند شناور گردشگری با 960 صندلی

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش همچنین در خصوص ظرفیت تفریحی دریایی این بندر، خاطرنشان کرد: هم اکنون در بخش تفریحی، تعداد هشت فروند شناور با بیش از 960 صندلی در جزیره کیش فعالیت دارد.

وی اضافه کرد: در این بخش، با فراهم شدن زیرساخت ها امکان ارایه خدمات گردشگری به بیش از 3هزار نفر در روز فراهم است.

هشدار نسبت به فعالیت شناورهای تفریحی فاقد هویت

جهانشاهی نسب بیان کرد: همچنین در بخش فعالیت های تفریحی، به منظور پاسخگویی به تقاضای گردشگران جزیره مرجانی خلیج فارس از شناور کوچک سبک نیز استفاده می شود، این در حالی است این شناورهای از نظر سازمان بنادر فاقد هویت است و امکان کنترل آنها توسط اداره بندر و دریانوردی کیش وجود ندارد.

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش در پایان از مسئولان این جزیره خواست، در خصوص کنترل بیشتر بر فعالیت شناورهای تفریحی کوچک و نظارت بر چگونگی عملکرد آنها هماهنگی لازم را با سازمان بنادر داشته باشند.

لازم به ذکر است، طرح ساماندهی سفرهای دریایی نوروز 95 در استان هرمزگان به عنوان پایتخت سفرهای دریایی کشور از تاریخ 25 اسفندماه جاری آغاز می شود و به مدت 20 روز تا 15 فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

۲ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۱۶
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳,۵۷۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید