چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

راه اندازی نخستین خط گردشگری دریایی در بندر شهید حقانی

راه اندازی نخستین خط گردشگری دریایی در بندر شهید حقانی
همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر و طی مراسمی با حضور استاندار هرمزگان، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان و جمعی دیگر از مسئولین استانی، نخستین خط گردشگری تفریحی دریایی در بندر مسافری شهید حقانی راه اندازی شد.
 

به گزارش روابط عمومی :"جاسم جادری" در این مراسم، راه اندازی نخستین خط تفریحی دریایی بندرعباس را ابتکار و ایده ای نو در صنعت گردشگری استان هرمزگان دانست و گفت: این خط به همت اداره کل بنادر و دریانوردی در بندرعباس راه اندازی شد و می تواند در تمامی سواحل خلیج فارس و دریای عمان در استان هرمزگان توسعه یابد.

وی شهر بندرعباس را دارای ظرفیت های مناسبی برای توسعه گردشگری دریایی دانست و افزود: راه اندازی این خط برای رونق گردشگری دریایی استان یک ضرورت و نیاز جدی بود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به تقاضاهای مردمی و ظرفیتی که در بندرعباس وجود داشت، این خط دریایی راه اندازی شد تا مردم استان و دیگر هموطنان بتوانند از زیبایی های دریای نیلگون خلیج فارس بهره مند شوند و ساعات خاطره انگیزی را در کرانه این آبی آرام، سپری کنند.

شروع فعالیت با 4 شناور به ظرفیت 510 صندلی

"ابراهیم ایدنی" مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان هدف از راه اندازی نخستین خط گردشگری تفریحی دریایی در بندرعباس را اشاعه فرهنگ دریایی و بهره گیری بیشتر مردم از جاذبه های دریا و ساحل عنوان کرد.

وی اضافه کرد: این خط گردشگری که با سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی شده، با استفاده از 4 فروند شناور به ظرفیت 510 صندلی کار خود را آغاز کرده و می تواند روزانه به بیش از 1500 نفر خدمات دهد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: با راه اندازی این خط دریایی مردم می توانند پنج شنبه هر هفته از ساعت 19 تا 22 از بندر مسافری شهید حقانی تا محدوده لنگرگاه بندرعباس به وسیله شناورهای پیشرفته در فاصله دو مایلی از خط ساحلی گلشهر تا سورو و پشت شهر، گشت تفریحی بر روی دریا را تجربه نمایند.

افزایش ظرفیت با توجه به تقاضا

"محمد محسنی" مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر ضمن تقدیر از مقامات استانی به منظور حمایت های آنها از راه اندازی نخستین خط گردشگری دریایی در بندرعباس گفت: بخش خصوصی این آمادگی را دارد که با افزایش تقاضا ظرفیت خدمات دهی به گردشگران را افزایش دهد. 

وی برگزاری برنامه های مفرح و سرگرم کننده و اجرای موسیقی زنده با حضور هنرمندان استانی و کشوری را از جمله برنامه های این گشت دریایی عنوان کرد.

۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۱۰
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳,۷۸۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید