چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

پهلوگیری کشتی مسافر بری عمان در بندر چابهار

پهلوگیری کشتی مسافر بری عمان در بندر چابهار
کشتی مسافربری کشور عمان بنام کشتی هرمز ، در راس هیأتی از مسئولین فنی و رئیس شرکت کشتیرانی ملی عمان برای ایجاد برقراری خط مسافری به صورت آزمایشی با ظرفیت حمل 208 نفر و طول 60 مترو قابلیت حمل چهل خودرو در مدت زمان سه ساعت از بندر مسقط در بندر شهید کلانتری چابهار پهلو گرفت.

به گزارش روابط عمومی ؛سیاوش رضوانی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در این مراسم گفت: هدف از برقراری خط مستقیم بین بندر چابهار و کشور عمان برای اشاعه فرهنگ دریانوردی و تحرک و نشاط در جامعه خصوصاً مردم منطقه بوده که این حرکت ارزشمند طی رایزنی های مسئولین بنادر و وزارت امورخارجه در یکی دو سال اخیر صورت پذیرفت و امروز تلاش مسولین با موفقیت به ثمر نشست.

وی گفت :مراسم استقبال از هیأت عمانی با حضور مسئولین شهرستانی در اسکله 5 شهید بهشتی هماره بود.

 رضوانی افزود : موضوع راه اندازی کشتی مسافربری در بندر چابهار به اندازه راه اندازی ترمینال کانتینری برای ما اهمیت دارد زیرا مردم استان و منطقه بلوچستان اکثراً با مردم کشور عمان  روابط خوبی دارند و در آن کشور زندگی می کنند.

در ادامه محمد مهدی عبدوانی رئیس شرکت کشتیرانی ملی عمان ضمن تشکر از استقبال مسولین چابهار گفت : بندر چابهار سومین بندر مورد مطالعه ما می باشد. زیرا قبل از حضور در بندر چابهار به بنادر قشم و بندر عباس سفر داشتیم و مسائل را از نزدیک بررسی کردیم و جلساتی را با مسئولین فنی برای جابجایی مسافر، حمل کالا و نحوه پهلودهی برای برقراری خط مسافری داشته ایم.

وی افزود : امیدواریم این حرکت زمینه برقراری روابط دو کشور در زمینه های تجاری و سرمایه گذاری و سایر بخشها را فراهم کند.

گفتنی است  پس از بازدید از اسکله و زیرساختهای بندری شرایط موجود، اقدامات صورت گرفته ،و مسایل  فنی اسکله ها برای پیاده کردن خودرو ، چگونگی تهیه بلیط، چک کردن کالا و مسافر ، نحوه پذیرش کالا و مسافر ، نحوه اطلاع رسانی  مسافرین برای آشنایی با قوانین  و مقررات ، چگونگی ورود و خروج خودروهای عمانی برای ورود به داخل کشور ، ، نحوه انتقال مسافران در داخل سالن ترانزیت و خروج آنها در داخل شهر و کشور ، نحوه  اسکان و بیمه مسافران .... مورد بحث و بررسی طرفین  قرار گرفت.

۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ۱۴:۲۴
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۵,۷۶۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید