چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

افزایش 4 درصدی ترابری مسافران دریایی در بنادر هرمزگان

افزایش 4 درصدی ترابری مسافران دریایی در بنادر هرمزگان
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به عملکرد فعالیت های بنادر این استان طی 9ماهه سال 94، از ثبت ترابری بیش از 13میلیون نفر- سفر در این استان و رشد 4درصدی این بخش از فعالیت های دریایی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ، "ابراهیم ایدنی" ضمن اشاره به آخرین تجزیه و تحليل آماری صورت گرفته در بخش مسافرت های دریایی این استان از ابتدای سال 94 تا ابتدای دی ماه جاری، خاطرنشان کرد: طی این مدت، ترابری 13 میلیون و 133 هزار و 113نفر- سفر در بنادر مسافری و چند منظوره این استان بدون وقوع هیچ گونه سانحه ناگوار دریایی به ثبت رسید.
ایدنی اضافه کرد: مقایسه این رقم با حجم سفرهای دریایی صورت گرفته در مدت مشابه سال گذشته حاکی از رشد 4 درصدی است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ضمن اشاره به اهمیت ویژه این استان به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران، گفت: هرمزگان از زیرساخت های مناسبی همچون 10 بندر مسافری و پیشرفته ترین ناوگان مسافری دریایی کشور با بیش از 80 شناور (لندینگ کرافت و مسافری) و ظرفیت افزون بر پنج هزار صندلی برخوردار است.
وی افزود: بنادر مسافری این استان بیش از 95 درصد کل حمل و نقل مسافران در آب های سرزمینی ایران و 100 درصد حمل خودروی هموطنان به مقصد جزایر خلیج فارس را بر عهده دارد.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با ایجاد زیرساخت های مناسب و به کارگیری شناورهای ایمن و استاندارد مسافری، در تمامی روزهای سال، تردد به جزایر قشم و هرمز از طریق بندر شهید حقانی بندرعباس و سفر با خودرو به جزیره قشم از مسیر دریایی بندر پهل- بندر لافت صورت می گیرد. همچنین، بنادر لنگه، چارک و آفتاب در غرب هرمزگان نیز جابجایی مسافر و خودرو به جزیره کیش را بر عهده دارند.
وی یادآور شد: استان هرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران زمین هر ساله پذیرای میلیون ها مسافر دریایی از اقصی نقاط این سرزمین است تا در فصول معتدل جنوب (پاییز، زمستان و به ویژه در ایام تعطیلات نوروزی) برای تجربه کردن سفرهایی ایمن و خاطره انگیز، مدتی را در دامن آب های فیروزه ای رنگ خلیج فارس سپری کنند.

۲۱ دی ۱۳۹۴ ۰۸:۴۱
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳,۰۰۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید