چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

برگزاری نخستین مانور شبانه نجات دریایی در قشم

برگزاری نخستین مانور شبانه نجات دریایی در قشم
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از برگزاری مانور بزرگ نجات دریایی در شب برای نخستین بار در کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ،ابراهیم ایدنی تعامل و همکاری دستگاه‌های ذیربط در اجرای این مانور را قابل قبول ارزیابی‌کرد و گفت: مراحل مختلف این عملیات توسط چندین دوربین ضبط شده که پس از بررسی، نتایج ارزیابی کارشناسی اعلام می‌شود.

وی در ادامه افزود: سناریوی این مانور به این شکل تعریف شده بود که از طریق تماس از یک منبع ناشناس، مطلع شدند که در بندر شهید ذاکری قشم یک مورد امنیتی گزارش شده و نیروهای امدادی و ارگان‌های ذیربط وارد عمل شده و قسمت‌های در دام حریق را خاموش کردند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: کل بندر با حضور نیروهای نظامی و انتظامی و همچنین هدایت شناورهای موجود تحت کنترل قرار گرفت و برای حفظ جان مسافران، آنان را از شناورها تخلیه و به یک مکان امن انتقال دادند و مصدومان نیز پس از انجام اقدامات اولیه درمانی به بیمارستان منتقل شدند.

ایدنی بیان کرد: در برگزاری این مانور دستگاه‌هایی همچون؛ اداره کل دریانوردی هرمزگان، منطقه آزاد قشم، نیروی انتظامی و دریابانی ، فرمانداری، دانشگاه علوم پزشکی، هلال احمر و دیگر دستگاه‌ها شرکت کردند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به برگزاری مانورهای متعدد در بندرشهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشور، تصریح‌کرد: معمولا در حوزه‌های متفاوت نظیر مقابله با آتش سوزی، زلزله، تخلیه، مبارزه با آلودگی دریا و ... مانورهایی در این بندر برگزار می‌شود.

ایدنی همچنین بیان‌کرد: در آستانه فرارسیدن تعطیلات پایان سال و تردد میلیون ها مهمان نوروزی از طریق بنادر مسافری ، مانور بسیار بزرگ در سطح استانی با عنوان نجات دریایی مردم در شب برای اولین بار در کشور با حضور ارگان‌های مختلف نظامی و انتظامی، راه آهن، دانشگاه علوم و پزشکی و سایر دستگاه‌های ذیربط در آینده برگزار می‌شود.

وی ضمن اشاره به شرایط ناپایدار جوی ماه های پایانی سال و ترافیک زیاد مسافری در این ایام از عموم هموطنان خواست تا در زمان تعطیلی بنادر (port closed) به دلیل شرایط خاص، صبر و شکیبایی پیشه کرده و به هیچ عنوان از مبادی غیرمجاز و شناورهای غیراستاندارد استفاده نکنند.

۱۵ دی ۱۳۹۴ ۱۶:۱۵
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳,۹۸۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید