چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

رونق ترابری مسافر در پایتخت سفرهای دریایی ایران

رونق ترابری مسافر در پایتخت سفرهای دریایی ایران
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به عملکرد فعالیت های بنادر این استان طی هشت ماهه سال ۹۴، از ثبت ترابری بیش از 11.7 میلیون نفر- سفر در این استان و رشد 2 درصدی این بخش از فعالیت های دریایی خبر داد.

ثبت ترابری بیش از 11.7 میلیون نفر- سفر در این استان و رشد 2 درصدی این بخش از فعالیت های دریایی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ، ابراهیم ایدنی ضمن اشاره به اهمیت ویژه استان هرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران، گفت: استان هرمزگان از زیرساخت های مناسبی همچون ١٠ بندر مسافری و پیشرفته ترین ناوگان مسافری دریایی کشور با بیش از ٨٠ شناور (لندینگ کرافت و مسافری) و ظرفیت افزون بر پنج هزار صندلی برخوردار است.

وی افزود: بنادر مسافری این استان بیش از ٩۵ درصد کل حمل و نقل مسافران در آب های سرزمینی ایران و ١٠٠ درصد حمل خودروی هموطنان به مقصد جزایر خلیج فارس را بر عهده دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ضمن اشاره به آخرین تجزیه و تحلیل آماری صورت گرفته در بخش مسافرت های دریایی این استان طی هشت ماهه سال 94، خاطرنشان کرد: طی این مدت، ترابری ۱1 میلیون و 734 هزار و 546 نفر- سفر در بنادر مسافری و چند منظوره این استان بدون وقوع هیچ گونه سانحه ناگوار دریایی به ثبت رسید.

ایدنی اضافه کرد: مقایسه این رقم با حجم سفرهای دریایی صورت گرفته در مدت مشابه سال گذشته حاکی از رشد 2 درصدی است.

این مقام مسئول گفت: با ایجاد زیرساخت های مناسب و به کارگیری شناورهای ایمن و استاندارد مسافری، در تمامی روزهای سال، تردد به جزایر قشم و هرمز از طریق بندر شهید حقانی بندرعباس و سفر با خودرو به جزیره قشم از مسیر دریایی بندر پهل- بندر لافت صورت می گیرد. همچنین، بنادر لنگه، چارک و آفتاب در غرب هرمزگان نیز جابجایی مسافر و خودرو به جزیره کیش را بر عهده دارند.

وی یادآور شد: استان هرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران زمین هر ساله پذیرای میلیون ها مسافر دریایی از اقصی نقاط این سرزمین است تا در فصول معتدل جنوب (پاییز، زمستان و به ویژه در ایام تعطیلات نوروزی) برای تجربه کردن سفرهایی ایمن و خاطره انگیز، مدتی را در دامن آب های فیروزه ای رنگ خلیج فارس سپری کنند.

افزایش تردد شناورها به بنادر تجاری و مسافری

این مقام مسئول همچنین در بخش دیگری از سخنان خود تعداد شناورهای ورودی به بنادر این استان از آغاز سال جاری تا ابتدای آذرماه را 20 هزار و 928 فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، سه هزار و 405 فروند شناور بالای هزار تن(رشد 14 درصدی) و ۱7 هزار و 523 فروند از کشتی های پهلو گرفته در بنادر تجاری هرمزگان، زیر هزار تن(رشد 6درصدی) وزن داشته اند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ضمن اشاره به رونق تردد شناورها به بنادر تجاری و مسافری این استان، گفت: تعداد شناورهای ورودی به بنادر طی مدت یاد شده، نسبت به مدت مشابه سال گذشته در مجموع ۸ درصد افزایش داشته است.

۲۵ آذر ۱۳۹۴ ۱۴:۵۲
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳,۳۰۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید