چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

تعمیرات اساسی اسکله های شناور در بزرگترین بندر مسافری کشور

تعمیرات اساسی اسکله های شناور در بزرگترین بندر مسافری کشور
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از پایان تعمیرات اساسی دو پست اسکله شناور در بندر شهید حقانی و آغاز عملیات تعمیر دو پست اسکله دیگر طی هفته جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ، "محمد محسنی" در این رابطه اظهار داشت: با توجه به وظایف سازمانی و در راستای ارائه خدمات شایسته به مردم استان و سایر هموطنان، اقدامات لازم در زمینه افزایش ضریب ایمنی ترددهای دریایی به ویژه در بخش اسکله های مسافری در دستور کار قرار گرفته است.

وی از برنامه ریزی های صورت گرفته به منظور تعمیرات 4 پست اسکله شناور بندر شهید حقانی طی سال جاری در راستای بازدیدهای دوره ای 5 ساله سخن به میان آورد و افزود: پس از اتمام کار تعمیرات 2 پست از اسکله های مسافری و استقرار آن در بندر شهید حقانی طی روزهای اخیر، در حال حاضر 2 پست اسکله مسافری دیگر هر کدام به طول 22، عرض 5 و ارتفاع 1.6متر و با گذشت 4 سال از زمان ساخت آن، برای انجام تعمیرات اساسی به تعمیرگاه دریایی انتقال پیدا کرده اند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر ضمن اشاره به طرح های به روزرسانی تجهیزات و امکانات بنادر شهید باهنر و بنادر تابعه آن در مرکز و شرق استان، خاطرنشان کرد: برای آسایش، رفاه و ایمنی هر چه بیشتر مسافرین، تمامی امکانات موجود بسیج شده تا خطرات احتمالی به حداقل ممکن برسد و کیفیت خدمات رسانی به مسافرین دریایی ارتقاء یابد.

 

لازم به ذکر است، بندر شهید حقانی به‌عنوان بزرگ‌ترین بندر مسافری کشور در حال حاضر با بهره‌ مندی از 10 پست اسکله، قابلیت پهلوگیری همزمان بیش از 20 شناور مسافری را داراست و علاوه بر این، یک پست اسکله دیگر نیز امکان پهلوگیری همزمان دو شناور برای سوخت‌گیری را فراهم کرده است.

۱۷ آذر ۱۳۹۴ ۱۸:۱۴
تعداد بازدید : ۳,۹۲۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید