چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

اعلام آمادگی شرکت مکران فری سرویس پاکستان برای راه اندازی خط مسافری دریایی

اعلام آمادگی شرکت مکران فری سرویس پاکستان برای راه اندازی خط مسافری دریایی
کاپیتان رضا افتخار مدیر عامل شرکت (مکران فری سرویس) از کشور پاکستان، در بازدید اسکله های بندرشهید کلانتری چابهار از
راه اندازی خط مسافری دریایی بین کشور ایران و پاکستان از طریق بنادر چابهار و گوادر پاکستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ،کاپیتان رضا افتخار در این بازدید طی نشستی با معاون عملیات دریایی و بندری و کارشناسان بخشهای مختلف از فراهم بودن زیرساختهای لازم از قبیل اسکله ، ترمینال مسافری مجهز و سایر امکانات بندری چابهار ابراز رضایت کرد و اظهار امیدواری کرد : با توجه به فراهم بودن امکانات شرکت (مکران فری سرویس )به نمایندگی از دولت پاکستان قصد جابجایی زائران پاکستانی را از طریق بندر گوادر پاکستان به بندر چابهار برای شهرهای قم و مشهد مقدس را دارد.

وی اظهار داشت : طی جلساتی که ما با وزارت کشتیرانی ، سازمانها و وزارت کشور پاکستان در چند ماه اخیر داشتیم به نمایندگی دولت پاکستان مکلف به راه اندازی این خط مسافری بین دو کشور شده ام .

وی اظهار داشت : گرچه ما به ظاهر بخش خصوصی هستیم اما از طرف دولت پاکستان حمایت می شویم و این اقدام ما خواسته دولت پاکستان است .

 ما بعد از ارائه گزارشات این سفر به مقامات دولت پاکستان در ظرف 15 تا 20 روز آینده از دو وزارت امور خارجه و وزارت کشور پاکستان در راس هیاتی به  کشور ایران برای امضاء توافقات سفر خواهند کرد.

کاپیتان افتخار گفت : سفر دریایی از طریق شناور کاتامارا متعلق به دولت پاکستان با ظرفیت 290 نفر با هزینه رفت و برگشت برای هر نفر 200 دلار به اضافه 175 دلار هزینه ایاب و ذهاب در داخل دو کشور ، در هفته سه روز ،روزهای دوشنبه ، سه شنبه ، پنج شنبه  در سال 9 ماه به جز فصل مونسون برنامه ریزی کرده ایم .

وی مسیر مسافرین دریایی را بین بندر چابهار و پایگاه دریایی مسافری بندر گوادر اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت (مکران فری سرویس)تصریح کرد : هدف ما جابجایی زائرین است و در صورت استقبال مسافرین از جابجایی توریست ها هم استقبال می کنیم .

وی افزود: ما از مقامات ایرانی خواستار هماهنگی و اعلام آمادگی آنها در آینده نزدیک هستیم.

 کاپیتان افتخار در پایان به بیوگرافی شرکت (مکران فری سرویس) پرداخت و اظهار داشت : اعضای این شرکت دریانوردان بازنشسته  و چند تجار بازرگانی در آن سهیم هستند و زمینه فعالیت شرکت صرفاً جابجایی مسافران دریایی است و با قوانین و مقررات دولت پاکستان با  صد میلیون روپیه هزینه اولیه به ثبت رسیده است.

 

 

 

۱۵ آذر ۱۳۹۴ ۰۹:۱۰
مرکزروابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳,۶۴۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید