چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

تردد به جزیره قشم صرفا از بنادر پهل و لافت

تردد به جزیره قشم صرفا از بنادر پهل و لافت
محدودیت ترددهای دریایی از سوی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان هر ساله در فصول پاییز و زمستان به عنوان پررونق ترین دوره زمانی سفرهای دریایی، با نامساعد شدن شرایط آب و هوایی اعمال می شود تا سلامتی جان مسافران و گردشگران به مخاطره نیفتد.

به گزارش روابط عمومی ، در پی ورود سامانه ناپایدار جوی به استان هرمزگان، وزش باد شدید و مواج شدن دریا، ترددهای دریایی از طریق اصلی ترین بنادر مسافری کشور تا اطلاع ثانوی متوقف شد.

"محمد محسنی" مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرشهید باهنر ضمن اعلام خبر توقف تردد تمامی شناورها بین بنادر مسافری شهید حقانی بندرعباس، شهید ذاکری قشم و بندرگاه هرمز از صبح روز گذشته تاکنون در راستای افزایش ایمنی سفرهای دریایی، افزود: وزش باد شدید و کاهش دید افقی، شرایط را برای تردد تمامی شناورهای مسافری نامساعد کرده و تا رسیدن به وضعیت عادی، هیچ گونه تردد مسافری از این بنادر انجام نخواهد شد.

این مقام مسئول از هموطنانی که قصد سفر به جزایر قشم و هرمز را دارند خواست تا به هیچ وجه از مبادی غیر مجاز و با شناورهای غیر استاندارد استفاده نکنند.

به گفته محسنی، هموطنان در صورت ضرورت می توانند از مسیر دریایی بندر پهل و لافت در فاصله ٧٠کیلومتری غرب بندرعباس- به جزیره قشم تردد نمایند.

تعطیلی بنادر مسافری غرب استان هرمزگان

"محمود صابری" مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه که راهبری بنادر مسافری غرب استان را بر عهده دارد، نیز اعلام کرد: از صبح امروز( سه شنبه) به دلیل وزش بادهای شدید و طوفانی شدن دریا، تردهای مسافری از بندر لنگه متوقف شده است.

وی بیان کرد: در ساعات بعد از ظهر امروز سایر بنادر غرب استان شامل بنادر آفتاب، کیش و چارک نیز تعطیل شدند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه بر رعایت نکات ایمنی در شرایط اضطراری همچون طوفان تاکید کرد و از شناورها خواست تا اطلاع ثانوی از انجام سفر دریایی خودداری کنند.

صابری اضافه کرد: در صورت مناسب شدن شرایط آب و هوایی، فعالیت مجدد شناورها در بنادر غرب هرمزگان از سرگرفته خواهد شد.

تردد به جزیره قشم صرفا از بنادر پهل و لافت

"سیدباقر موسوی" مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم نیز در همین رابطه، اظهار داشت: به منظور حفظ جان مردم، از صبح روز گذشته جابجایی مسافران بین بندر شهید ذاکری قشم به بنادر شهید حقانی و هرمز تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.

وی ضمن بیان این مطلب که مسافران برای ورود و خروج از قشم می توانند از طریق بندر پهل و لافت تردد کنند، گفت: در حال حاضر خدمات دهی به مسافران در این مسیر در حال انجام است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از تعطیلی تمامی اسکله های گردشگری این جزیره در شرایط فعلی آب و هوایی، خبر داد.

لازم به ذکر است، اداره کل هواشناسی هرمزگان در اطلاعیه شماره 38 برای سه روز آینده(سه شنبه تا پنج شنب) احتمال بارش پراکنده در مناطق دریایی و جزایر خلیج فارس، افزایش سرعت وزش باد، گرد و غبار، کاهش نسبی دما و مواج بودن دریا پیش بینی کرده است.

گفتنی است، محدودیت ترددهای دریایی از سوی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان هر ساله در فصول پاییز و زمستان که دوره زمانی رونق سفرهای دریایی محسوب می شود، به دلیل نامساعد شدن شرایط جوی به ویژه وزش باد محلی "نأشی" (نعشی) اعمال می شود تا سلامتی جان مسافران و گردشگران به مخاطره نیفتد.

یادآور می شود، استان هرمزگان با برخورداری از زیرساخت های مناسبی همچون ١٠ بندر مسافری و پیشرفته ترین ناوگان مسافری دریایی کشور با بیش از ٨٠ شناور(لندینگ کرافت و مسافری) و ظرفیت افزون بر شش هزار صندلی، بیش از ٩۵ درصد کل حمل و نقل مسافران در آب های سرزمینی ایران و ١٠٠ درصد حمل خودرو به مقصد جزایر خلیج فارس را بر عهده دارد.

۳ آذر ۱۳۹۴ ۱۶:۱۲
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۴۹,۳۱۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید