چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

تمامی بنادر مسافری هرمزگان تعطیل شد

تمامی بنادر مسافری هرمزگان تعطیل شد
به علت طوفانی شدن خلیج فارس و نامساعد بودن شرایط جوی، تمامی بنادر مسافری استان هرمزگان از صبح امروز(چهارشنبه، 20 آبان ماه) تا اطلاع ثانوی به حالت تعطیل درآمدند.

به گزارش روابط عمومی، "محمد محسنی" مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرشهید باهنر ضمن اعلام این خبر افزود: به دلیل طوفانی و مواج بودن دریا، از صبح امروز تردد تمامی شناورها بین بنادر مسافری شهید حقانی بندرعباس، شهید ذاکری قشم و بندرگاه هرمز در راستای افزایش ایمنی سفرهای دریایی، انجام نمی شود. 

وی افزود: وزش بادهای شدید لحظه ای و ایجاد پدیده موج مرده، امروز شرایط را برای تردد تمامی شناورهای مسافری نامساعد کرده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرشهید باهنر اضافه کرد: جابجایی مسافران از بندرعباس به قشم و هرمز و برعکس تا ساعت 22:30 شامگاه گذشته انجام شد.

محسنی همچنین از مسافرین و شهروندان خواست تا زمان بازگشایی بندر شهید حقانی، از مبادی غیر مجاز و با شناورهای غیر استاندارد تردد نداشته باشند.

وی در پایان اضافه کرد: هموطنان در صورت ضرورت می توانند از مسیر دریایی بندر پهل و لافت در فاصله ٧٠کیلومتری غرب بندرعباس- تردد نمایند.

مسافران قشم فقط از مسیر پهل به لافت تردد کنند

"سیدباقر موسوی" مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم از تعطیلی بندر شهید ذاکری به دلیل فراهم نبودن شرایط تردد ایمن دریایی خبر داد.

وی با اشاره به حاکم شدن وضعیت نامساعد جوی در جزیره قشم طی ساعات گذشته افزود: به منظور حفظ جان مردم و مسافران، مسیر بنادر شهید ذاکری قشم به بندر شهید حقانی و هرمز تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است.

موسوی بیان کرد: مسافران برای ورود و خروج از قشم می توانند از طریق بندر پهل و لافت تردد کنند و در حال حاضر این مسیر در حال ارائه خدمات به مسافران و گردشگران است.

ممنوعیت تردد شناورها از اسکله های گردشگری جزیره قشم

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم ضمن اعلام خبر تعطیلی اسکله های گردشگری این جزیره نیز تصریح کرد: در صورت آرام شدن دریا و فراهم شدن شرایط ایمن تردد دریایی، خدمات رسانی به مسافران از سر گرفته می شود.

تعطیلی بنادر مسافری لنگه، چارک و آفتاب

"محمود صابری" مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه که راهبری بنادر مسافری غرب استان را بر عهده دارد، نیز اعلام کرد: در پی حاکم شدن وضعیت ناپایدار جوی، بنادر مسافری لنگه، چارک و آفتاب به مقصد جزیره کیش از روز گذشته(سه شنبه، 19 آبان) تاکنون به حالت تعطیل درآمده است.

وی از هموطنانی که قصد سفر دریایی از طریق بنادر غرب استان به مقصد جزیره کیش را دارند، خواست تا اطلاع ثانوی که شرایط مناسب جوی برای تردد شناورهای مسافری برقرار می شود، سفر خود را به تعویق بیندازند.

لازم به ذکر است، بیش از 95 درصد کل ترددهای دریایی کشور از طریق بنادر ده گانه مسافری استان هرمزگان صورت می‌گیرد که عمده ترددها از بندرعباس به جزیره قشم و از بنادر غرب استان همچون چارک و آفتاب به مقصد جزیره کیش صورت می گیرد.

۲۰ آبان ۱۳۹۴ ۱۱:۱۵
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۵,۳۵۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید