چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

موسوی اعلام کرد؛ رونق ترابری مسافران دریایی در بنادر جزیره قشم

موسوی اعلام کرد؛ رونق ترابری مسافران دریایی در بنادر جزیره قشم
مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم از رشد 9 درصدی ترابری مسافران دریایی از طریق بنادر جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس طی نیمه اول سال جاری خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی ، "سید باقر موسوی" ضمن تشریح آمار عملکرد بندر قشم در بخش های کالا و مسافر طی نیمه نخست سال 94 گفت: طی شش ماه اخیر، 3 میلیون و 634 هزار و 79 تن انواع کالاهای نفتی و غیر نفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: حجمی بالغ بر 45 هزار تن کالا عملیات  صادرات در بنادر قشم صورت گرفته است.

کابوتاژ 3.5 میلیون تن کالا در بنادر قشم

موسوی حجم عملیات کابوتاژ در این بنادر طی سال جاری را سه میلیون و406 هزار و 742 تن در بخش مواد غیر نفتی و 62 هزار تن در بخش مواد نفتی اعلام کرد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم همچنین از انجام تخلیه و بارگیری 7هزار و 867 TEU کانتینر در شش ماهه سال جاری در بنادر بهمن و کاوه قشم خبر داد.

افزایش 9درصدی ترابری مسافر و رشد 5درصدی جابجایی خودرو

این مقام مسئول ضمن اشاره به آمار جابجایی مسافران دریایی و گردشگران طی مدت یاد شده، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون، 7 میلیون و 834 هزار و 675 نفر-سفر در بنادر این جزیره با رشد 9 درصدی به ثبت رسیده است.

وی گفت: طی همین مدت، جابجایی یک میلیون و 85 هزار و 296 دستگاه خودرو ترابری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشانگر رشد 5 درصدی می باشد.

تردد بیش از 90 هزار فروند شناور به جزیره قشم

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم از رشد 3 درصدی تردد شناورها در مسیر دریایی منتهی به بنادر این جزیره خبر داد و گفت: طی شش ماهه سال جاری، تردد بیش از 90 هزار و 493 فروند شناور به جزیره قشم به ثبت رسید که از این میزان 164 فروند شناور بالای یکهزار تن بوده است.

وی اضافه کرد: از این تعداد، 40 هزار و 61 فروند شناور باری و 50هزارو 432 فروند شناور مسافری بوده است.

۱۴ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۳۳
مرکز روابط عمومیز |
تعداد بازدید : ۳,۰۷۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید