چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

موسوی خبر داد:تلاش برای توسعه زیرساخت گردشگری دریایی در جزیره قشم

موسوی خبر داد:تلاش برای توسعه زیرساخت گردشگری دریایی در جزیره قشم
مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم ضمن تبریک فرا رسیدن روز جهانی دریانوردی، از جابجایی 967هزار و 273نفر سفر گردشگر دریایی در جزیره عجایب هفتگانه خلیج فارس طی سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، "سید باقر موسوی" افزود: جابجایی گردشگران دریایی توسط600فروند شناور و طی 190هزار بار تردد قایق تفریحی انجام گرفته است که در مبادی گردشگری این جزیره شامل کندالو، شیب دراز، سهیلی، طبل، گورزین و جزیره هنگام فعالیت دارند.

وی همچنین بیان کرد: برنامه هایی جهت توسعه زیرساخت گردشگری دریایی در دست انجام است و تاکنون اقداماتی نیز در این زمینه صورت گرفته است که رضایت فعالان دریایی و گردشگران را در پی داشته است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم خاطرنشان کرد:408فروند انواع شناور فلزی، مسافری و سنتی بازرسی شده اند که نواقص ایمنی آنها توسط بازرسان شناورها مشاهده و ثبت شده که این امر دقت بیشتر مالکان و دریانوردان به رعایت موارد و نکات ایمنی را در پی داشته است.

وی همچنین از اعزام افسران کنترل و بازرسی بنادر قشم برای گذراندن دوره های تخصصی جهت ارتقاء دانش و به روز رسانی اطلاعات افسران کنترل و بازرسی سخن به میان آورد. 

این مقام مسئول گفت: طی شش ماهه گذشته، تعداد 498مورد مراجعه به دفتر ثبت شناوران قشم جهت تمدید گواهینامه، تغییر مالکیت، تعویض موتور، معرفی نامه به پلاک سازی انجام گرفته است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم در پایان فرا رسیدن هشتم مهرماه، روز جهانی دریانوردی را به تمامی فعالان حوزه بندری و دریایی کشور به ویژه دریانوردان شهرستان قشم تبریک گفت.

۸ مهر ۱۳۹۴ ۱۵:۵۶
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳,۵۶۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید