چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

نشست طرح ساماندهی سفرهای دریایی نوروز 95 در مرکز هرمزگان کلید خورد

نشست طرح ساماندهی سفرهای دریایی نوروز 95 در مرکز هرمزگان کلید خورد
معاون عملیات اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر در نخستین نشست طرح ساماندهی سفرهای دریایی نوروز 95، از برنامه ریزی های صورت گرفته به منظور الحاق10 فروند شناور جدید با مجموع ظرفیت 1500 صندلی به ناوگان مسافری دریایی استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، قاسم عسکری نسب در نشستی که با حضور مسئولین واحدهای مختلف بندرشهید باهنر و مدیران دو بندر مسافری شهید حقانی و هرمز برگزار شد، طرح ساماندهی مسافرت های دریایی نوروز 94 مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نیازمندی های طرح سال آتی نیز احصاء شد.

وی گفت: علیرغم فعالیت 43 فروند شناور مسافری فعال در ناوگان مسافری دریایی بنادر شهید حقانی، قشم و هرمز با ظرفیت 4هزار و 69 صندلی در وضعیت فعلی، نیاز به برنامه ریزی جامع و کامل برای افزایش ناوگان و صندلی های موجود در طرح نوروزی سال 95 می باشد.

وی افزود: این نیازها از طریق برگزاری نشست های مشترک با تعاونی ها و دیگر فعالین این بخش احصاء خواهد شد.

افزایش ظرفیت ناوگان مسافری به بیش از 5500 صندلی

عسکری نسب در ادامه خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته حداقل 10 فروند شناور مسافری استاندارد بیش از 1500 صندلی تا پایان سال جاری به ناوگان مسافری دریایی استان الحاق می شود.

معاون عملیات دریایی و بندری اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر در همین رابطه پیش بینی کرد؛ با الحاق شناورهای جدید تعداد شناورهای مسافری مرکز هرمزگان به بیش از 48 فروند و ظرفیت این ناوگان به بیش از 5هزار و 500 صندلی افزایش خواهد یافت.

تشکیل کارگروه های مختلف ستاد ساماندهی سفرهای دریایی

وی از تشکیل کارگروه های مختلف ستاد ساماندهی سفرهای دریایی نوروز 95 مرکز هرمزگان طی نیمه دوم سال خبر داد و افزود: بازرسی ایمنی و فنی شناورها، انجام تعمیرات دوره ای شناورها و اسکله های شناور، بررسی و به روزرسانی نقشه راه حمل و نقل دریایی، توجه به تجهیزات و زیرساخت های ایمنی، اطفای حریق بنادر و امکانات رفاهی و خدماتی مهمانان نوروزی و زیباسازی بنادر مسافری از اهداف پیش بینی شده این ستاد می باشد.

راه اندازی ستاد فرعی ساماندهی گردشگری در سواحل مکران

عسکری نسب از راه اندازی ستاد فرعی ساماندهی گردشگری ساحلی و دریایی برای رونق بخشی به سواحل مکران با محوریت بندر سیریک در نوروز 95 خبر داد و گفت: با توجه به حضور صدها هزار نفر گردشگر و مهمانان نوروزی طی تعطیلات نوروزی 94در سواحل منطقه شرق استان، حضور موثر سازمان بنادر به عنوان مرجع دریایی کشور جهت حفظ ایمنی دریانوردی در این منطقه ضروری به نظر می رسد.

معاون عملیات دریایی و بندری اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر بر لزوم استفاده از شناورهای استاندارد و ایمن جهت انجام کار جابجایی مسافرین و مهمانان نوروزی برای رقم زدن یک سفر ایمن، شادی بخش و پرخاطره برای هموطنان و مهمانان نوروزی تأکید کرد.

لازم به ذکر است، در بخش پایانی این نشست، مسئولین واحدهای مرتبط با این طرح راهکارها و پیشنهادات خود را ارائه دادند.

۳۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۵:۱۵
تعداد بازدید : ۳,۷۳۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید