چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

بهره برداری از3 فروند اسکله شناور در جزیره قشم

بهره برداری از3 فروند اسکله شناور در جزیره قشم
همزمان با آخرین روز از هفته دولت، 3 فروند اسکله مسافری و تفریحی در جزیره قشم با حضور فرماندار، جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی این شهرستان و مدیر اداره بنادر و دریانوردی به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی ، سید باقر موسوی مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم در حاشیه مراسم بهره برداری از پروژه های دریایی و بندری این شهرستان، گفت: اسکله های شناور که از جنس فولاد است،1.2 متر ارتفاع آزاد، 25 متر طول و 5 متر عرض دارد.

وی افزود: این اسکله ها با تلاش 50 نفر از متخصصان داخلی در مدت 2 ماه و با اعتبار 32.5 میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی سازمان بنادر و دریانوردی ساخته شده است.

به گفته موسوی، در این طرح، 12 شمع به طول 13 متر در بستر دریا ایجاد و 3 پل دسترسی 20 متری نیز آماده و نصب شده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم هدف از ساخت اسکله های جدید را پهلودهی به تعداد بیشتری از شناورها و سهولت سوار و پیاده شدن مسافران دریایی عنوان کرد.

موسوی بیان کرد:با نصب و بهره برداری از اسکله امید کندالو، مشکل گردشگران دریایی که به صورت غیر ایمن سوار قایقهای تفریحی می شدند، رفع شده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم با اشاره به اینکه تکمیل مسیر دسترسی به سایت VTS جزیره لارک دیگر پروژه افتتاحی هفته دولت در جزیره قشم بود، گفت: این طرح با هدف افزایش ایمنی و تسهیل ترددها در مسیر دسترسی سایت VTS در مدت 6 ماه ساخته شده است.

وی افزود: این طرح عمرانی باعث اشتغالزایی30 نفر شده است .

گفتنی است، در سومین روز از هفته دولت فرماندار قشم از تلاش های مدیر اداره بنادر و دریانوردی به عنوان مدیر اجرایی برتر سال این جزیره قدردانی کرد.

لازم به ذکر است، سالانه 3 میلیون نفر مسافر در مسیر بنادر قشم به بندرعباس و هرمز و همچنین  400 هزار نفر گردشگر تفریحی در بندر کندالو به سمت جزیره هنگام جابجا می شوند.    

۹ شهریور ۱۳۹۴ ۱۵:۰۱
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳,۶۲۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید