چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

نقش آفرینی1350 نفر در100 هزار سفر بدون سانحه طی نوروز 94

نقش آفرینی1350 نفر در100 هزار سفر بدون سانحه طی نوروز 94
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از مشارکت و نقش آفرینی بیش از یکهزار و 350 نفر برای محقق شدن جابجایی 5 میلیون نفر سفر بدون سانحه در پایتخت دریایی ایران طی ایام تعطیلات نوروز 94 خبر داد

 به گزارش روابط عمومی ، "ابراهیم ایدنی" که در نشست ارزیابی طرح نوروزی سال 94ساماندهی سفرهای دریایی در بندر شهید رجایی سخن می گفت، اظهار کرد: در این طرح 20 روزه که از 25 اسفندماه گذشته آغاز و تا 15 فروردین ماه جاری ادامه داشت، 243هزار نفر ساعت کار عملیاتی انجام شده است که نتیجه آن رقم خوردن 106 هزار تردد شناور، جابجایی 5 میلیون نفر سفر دریایی و حمل 517 هزار خودرو طی 20 روز نفسگیر بدون سانحه می باشد.

ایدنی همچنین ضمن اشاره به توزیع حجم سفرها در مناطق مختلف استان گفت: 57درصد کل جابجایی مسافران دریایی در مسیر پهل- لافت، 12 درصد در بنادر سه گانه غرب هرمزگان، 18 درصد مربوط به اسکله های تفریحی و گردشگری و همچنین بقیه نیز در مرکز استان انجام شده است.

وی اظهار داشت: در اجرای این طرح 20 روزه،  بیش از یکهزار و 350 نفر شامل کارکنان بنادر، خدمه شناورها و اعضای سایر دستگاهی خدمات رسان پشتیبانی سفرها را بر عهده داشتند.


نشست مدیران

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از انسجام نیروهای دست اندرکار طرح و یکپارچگی مدیریت در صحنه معاون امور دریایی این اداره کل به عنوان یکی از نقاط قوت طرح نوروزی 94 عنوان کرد و گفت: ارزیابی این طرح صرفا نباید به یک جلسه منحصر شود و ضروری است حداقل ماهی یکبار چنین جلساتی برگزار شود.

وی از ضرورت های توسعه گردشگری دریایی در استان هرمزگان سخن به میان آورد و افزود: این امر مهم به عنوان اولویت سال 94 اداره کل بنادر و دریانوردی تعیین شده است. از سوی دیگر، فعالیت های گردشگری دریایی در شرق هرمزگان نیز باید با اعمال حاکمیت سازمان بنادر تا نوروز 95 ساماندهی شود.

 این مقام مسئول از اعلام آمادگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان برای همراهی با اداره کل بنادر برای ساماندهی و توسعه گردشگری دریایی در آب های خلیج فارس و دریای عمان خبر داد.

ایدنی همچنین حمایت از مالکان و خدمه شناورهای مسافری دریایی را نیز به عنوان دغدغه ای مهم دانست که باید مورد توجه مدیران بنادر قرار گیرد.


ایدنی

وی بیان کرد: برای ساماندهی بهتر و ساختارمند سفرهای دریایی نیز باید شرایط استانداردی برای بنادر تعریف شود که حضور دستگاه های خدمات رسان و استقرار نیروهای آنان در بنادر مسافری حضوری موثر و کاربردی باشد.  

عالی ترین مقام حوزه دریایی و بندری استان هرمزگان با تأکید بر ضرورت استانداردسازی شناورهای تفریحی و گردشگری گفت: باید با هماهنگی موسسات رده بندی شرایطی را فراهم کنیم که با تدوین یک الگوی استاندارد و پرداخت تسهیلات از منابع داخلی سازمان بنادر، شناورهایی استاندارد و ایمن جایگزین قایق های تشتی در بخش گشت های دریایی شود.

وی بیان کرد: در زمینه آموزش های تخصصی دریانوردی هر چه کار شود، باز هم کم است و در بحث شناورهای مسافری پرداختن علمی به رفتارشناسی خدمه آنها ضرورت دارد.

ایدنی در جمع بندی اظهارات پوشش خبری و اطلاع رسانی رویدادهای مربوط به طرح نوروزی سال 94 را بسیار مناسب و عالی ارزیابی کرد و گفت: این اطلاع رسانی مناسب باعث افزایش آگاهی مردم در بحث رعایت نکات ایمنی در سفرهای دریایی و افزایش جایگاه سازمان بنادر در افکار عمومی شد.    


نوفرستی

در بخش ابتدایی این نشست، "مهدی نوفرستی" معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و نایب رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان گزارشی از دستاوردهای طرح 20 روزه سال 94 ساماندهی سفرهای دریایی را ارایه کرد.

در ادامه این نشست، مدیران بنادر مسافری استان و نمایندگانی از بخش های دست اندرکار در طرح نوروزی طی سخنانی به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود به منظور بهبود ابعاد مختلف این طرح طی سال های آینده پرداختند.

۲۶ فروردین ۱۳۹۴ ۱۹:۱۰
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳,۹۶۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید