چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

اجرای موفقیت آمیز طرح نوروزی نظارت بر تردد ایمن شناورهای تفریحی در سواحل استان مازندران

اجرای موفقیت آمیز طرح نوروزی نظارت بر تردد ایمن شناورهای تفریحی در سواحل استان مازندران
معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران از اجرای موفق طرح نوروزی نظارت بر تردد ایمن شناورهای تفریحی در سواحل استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، سعید کیا کجوری با اعلام این مطلب افزود: با توجه به اینکه استان مازندران یکی از قطب های گردشگری کشور است و هر ساله در ایام نوروز پذیرای میلیونها گردشگر درسطح استان می باشد قبل از شروع سفرها این اداره کل با بر گزاری جلسات متعدد با مسئولان دریابانی استان، مدیران تعاونی های قایقرانی وشناورهای تفریحی و موسسات رده بندی و همچنین بکارگیری ابزارهای تبلیغاتی مانند چاپ و نصب بنرهای اطلاع رسانی و آموزشی در ایستگاه ها ی قایقرانی و شناورهای تفریحی سواحل استان جهت ارتقاء فرهنگ ایمنی دریایی گردشگران اقدام نمود.
وی افزود: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته گروه نظارت بر سفرهای دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران متشکل از کارشناسان متخصص دریایی، کار نظارت روزانه بر تردد ایمن شناورها را در بیش از 50 ایستگاه ساحلی به انجام رساندند.
معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران یادآور شد: همچنین در مدت اجرای طرح، اقداماتی نظیر ارسال پیامک های حاوی هشدارهای هواشناسی و آمادگی 100 درصدی یک فروند شناور تندرو ناجی در راستای پشتیبانی ایمنی نیز به انجام رسید.
کیاکجوری خاطرنشان کرد: نظارت مستمر همکاران و همچنین همکاری خوب مسافران و قایقرانان در زمینه رعایت نکات ایمنی و توجه به الزامات دریایی سبب گردید تا علیرغم فعالیت حدود 1500 قایق ،شناور و جت اسکی و ثبت نزدیک به 230هزار نفر سفر دریایی، نوروز 94 بدون هیچگونه سانحه ای برای گردشگران در سواحل استان به پایان برسد و امید است با پیشرفت ایستگاه های تفریحی– دریایی و ساخت اسکله های ویژه درسال های آتی نیز تداوم داشته باشد.

طرح نوروزی نظارت بر تردد ایمن شناورهای تفریحی 1

طرح نوروزی نظارت بر تردد ایمن شناورهای تفریحی 2

طرح نوروزی نظارت بر تردد ایمن شناورهای تفریحی 3

۱۷ فروردین ۱۳۹۴ ۱۲:۲۶
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳,۶۷۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید