چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

جابجایی 5 میلیون نفر سفر دریایی بدون سانحه

جابجایی 5 میلیون نفر سفر دریایی بدون سانحه
کشتی طرح نوروزی سال94 ساماندهی سفرهای دریایی هرمزگان در حالی با سپری کردن 20 روز "سفر بدون سانحه" به ساحل امن پایتخت دریایی ایران زمین رسید که در مجموع بالغ بر 5 میلیون نفر سفر و افزون بر 500 هزار دستگاه خودرو در آب های فیروزه ای خلیج فارس به ثبت رسید.
 

به گزارش روابط عمومی ، طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی هرمزگان در سه بخش ایمنی مسیرهای تردد، ایمنی بنادر و ایمنی شناورها از 25 اسفند گذشته آغاز شده و تا پایان روز 15فروردین ماه جاری ادامه داشت؛ دوره ای 20 روزه که خوشبختانه هیچ حادثه ناگوار دریایی در این مدت به وقوع نپیوست و میلیون ها مسافر دریایی سفری ایمن و آرامش بخش را در آغازین روزهای بهاری سال 94 تجربه کردند.

"ابراهیم ایدنی " مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان طی اظهاراتی با اعلام خبر پایان طرح نوروزی سال 94 اظهار کرد: از ابتدای اجرای طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی هرمزگان تا پایان پانزدهمین روز از فروردین ماه 94، در مجموع 5میلیون و 113 هزار و 701 نفر سفر از طریق بنادر هرمزگان به مقصد جزایر این استان و بالعکس صورت گرفت.

وی ادامه داد: خدمات رسانی مناسب و مستمر صورت گرفته توسط اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان طی موج نخست سفرهای نوروزی میلیون ها نفر از هموطنان را بر آن داشت تا در موج دوم سفرهای نوروزی، مسافران جنوب آخرین روزهای تعطیلات نوروزی خود را در جزایر هرمزگان و در کنار آب های نیلگون خلیج فارس سپری کنند.

ایدنی اضافه کرد: بر همین اساس، در سیزدهمین روز از فروردین جابجایی 94 هزار و 409 نفر سفر، در روز چهاردهم 109 هزار و 383 نفر سفر و در روز پانزدهم نیز 78 هزار نفر سفر از طریق بنادر 10 گانه مسافری این استان به انجام رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطرنشان کرد: تجزیه و تحلیل آماری بیانگر این است که طی 20روز زمان اجرای طرح نوروزی امسال، عملیات جابجایی 517 هزار و892 دستگاه خودرو از طریق مسیرهای دریایی بین بنادر لنگه، کیش، آفتاب، چارک، پهل و لافت به ثبت رسیده است.

به گفته ایدنی، تعداد11 هزار و 156 دستگاه خودرو در روز سیزدهم فروردین ماه،  10 هزار و 699 دستگاه خودرو در روز چهاردهم و همچنین در روز پانزدهم نیز 5 هزار و 764 دستگاه خودرو حمل و نقل شده است.

رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان هرمزگان گفت: از آغاز طرح نوروزی 93 تا پایان پانزدهمین روز از فروردین ماه سال جاری، در مجموع 106 هزار و 353 سفر دریایی از طریق بنادر ده گانه مسافری هرمزگان به مقصد جزایر خلیج فارس و بالعکس انجام شده است.

وی افزود: در روز سیزدهم و چهاردهم نوروز، به ترتیب شاهد ورود و خروج 1556 و 2347 فروند شناور به بنادر مسافری استان بودیم و در روز پانزدهم نیز تردد 1511 فروند شناور در این بنادر به ثبت رسید.

لازم به ذکر است، استان هرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران زمین هر ساله پذیرای میلیون ها میهمان نوروزی از اقصی نقاط این سرزمین است که در ایام بهاری چند صباحی را در دامن آب های فیروزه ای خلیج فارس سپری می کنند؛ به گونه ای که بنادر مسافری این استان بیش از 95 درصد از کل حمل و نقل مسافران دریایی کشور و 100 درصد حمل خودرو به مقصد جزایر خلیج فارس را پشتیبانی می کنند و حجم عمده این مسافرت ها نیز در تعطیلات نوروزی انجام می شود.

۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ۱۴:۱۸
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳,۶۲۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید