چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

انجام مانور جستجو و نجات دریایی مرکزMRCC بندرامام خمینی (ره) طی تعطیلات نوروزی

انجام مانور جستجو و نجات دریایی مرکزMRCC بندرامام خمینی (ره) طی تعطیلات نوروزی
مانور جستجو و نجات دریایی به منظور ارتقاء آمادگی برای حفاظت از میهمانان نوروزی و راهیان نور طی گشت های دریایی در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) برگزارگردید.

به گزارش روابط عمومی؛ معاون دریایی و بندری این اداره کل ضمن اشاره به اینکه این مانور روز جمعه هفتم فروردین ماه جاری ، درمحل گردشگاه ساحلی واقع در سواحل انشعابات خور موسی برگزار گردید، بیان داشت: طی این مانور که با حضور تعداد کثیری از مهمانان نوروزی برگزار گردید، به محض مشاهده و بروز سانحه دریایی فرضی، نیروهای کمک و امداد رسانی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر امام خمینی(ره) (MRCC) ، بلافاصله ضمن بهره گیری از تجهیزات لازم جهت نجات جان مصدومین حادثه دیده وارد عمل شدند.

ابوطالب گرایلو تصریح کرد: مطابق سناریوی از پیش تعیین شده در این مانور،2 نفر از مسافرین یک قایق تفریحی به آب افتاده و آن مرکز سریعا شناورناجی 7 را که در نزدیکی موقعیت به حالت آماده باش قرار داشت، به سمت محل حادثه اعزام نموده و نفرات توسط قایق جی مینی ناجی 7 که به لحاظ عمق کم ، به آب انداخته شده بود، نجات داده شدند.

وی در تشریح اهداف این مانور بیان داشت: ارزیابی میزان آمادگی نیروها و تجهیزات مرکز جستجوونجات دریایی (MRCC) درمواقع بروز خطر و کمک به افراد در معرض خطر و سانحه غرق شدگی ، از اهم اهداف این مانور به شمار می آید.

یادآور می شود، ایجاد هماهنگی بین نیروهای ستادی و عملیاتی مرکزMRCC ، آمادگی جهت استقبال از میهمانان نوروزی و همچنین واکنش به موقع درصورت وقوع حادثه ازمهمترین اهداف این مانورها طی ایام تعطیلات نوروزی می باشد.

۱۰ فروردین ۱۳۹۴ ۰۹:۳۸
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳,۵۵۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید