چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

ثبت جابجایی 4.3 میلیون نفر سفر در بنادر مسافری استان هرمزگان

ثبت جابجایی 4.3 میلیون نفر سفر در بنادر مسافری استان هرمزگان
رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان هرمزگان از ثبت بیش از 4.3 میلیون نفر سفر دریایی از طریق 10 بنادر مسافری این استان و حمل 440 هزار خودرو در دو مسیر دریایی سرزمین اصلی به مقصد جزایر قشم و کیش طی دو هفته اخیر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی،"ابراهیم ایدنی"  اظهار کرد: طی 15روز اخیر ، جابجایی بالغ بر 4 میلیون و 323 هزار و 251 نفر -سفر از طریق 10 بندر مسافری مجاز در استان هرمزگان به مقصد جزایر خلیج فارس و بالعکس به ثبت رسیده است. 
گشت دریایی حدود 850 هزار نفر با شناور های تفریحی و گردشگری
وی ادامه داد: همچنین طی این مدت، جابجایی 848 هزار و 999 هزار نفر از گردشگران با استفاده از شناورهای تفریحی و توریستی در جزایر کیش و قشم انجام شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تصریح کرد: در روز دو شنبه، دهم فروردین ماه جابجایی 332 هزار و 265 نفر سفر دریایی و حمل 30 هزار و 626 دستگاه خودرو انجام شد و 8 هزار و 217 بار تردد شناور(سفر دریایی) نیز به ثبت رسید.
وی اظهار کرد: همچنین در این دوره زمانی 15روزه، در مجموع حدود 440 هزار و 494 دستگاه خودرو نیز از طریق شناورهای لندینگ کرافت در مسیرهای دریایی جزایر قشم و کیش جابجا شده اند.
رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان هرمزگان خاطرنشان کرد: از 25 اسفندماه گذشته تا پایان روز دهم فروردین ماه، 90 هزار و 172 سفر دریایی(تردد شناور) در مسیرهای مجاز اعلام شده بین بنادر و جزایر استان هرمزگان صورت گرفته است.
ششم فروردین رکورددار مسافرت دریایی ایام نوروز
ایدنی خاطرنشان کرد: بیشترین حجم جابجایی خودرو و مسافر طی دو هفته اخیر مربوط به روز ششم فروردین به عنوان پرترافیک ترین و شلوغ ترین روز طی تعطیلات نوروزی 94می باشد که طی این روز، در مجموع 483 هزار و 542 نفر سفر با انجام10 هزار و 196 بار تردد شناورها انجام شد. که بیشترین حجم جابجایی خودرو نیز در همین روز با رقمی حدود 50 هزار دستگاه به ثبت رسیده است که بخش عمده آنها به مسیر دریایی پهل لافت(جزیره قشم) اختصاص دارد.
یادآور می شود، طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی سال 94 از 25 اسفند گذشته آغاز شده و تا 15 فروردین ماه جاری ادامه دارد که طی این مدت، حدود 100 فروند شناور و لندینگ کرافت در قالب بزرگترین ناوگان مسافرت های دریایی کشور وظیفه خدمات دهی شبانه روزی به میهمانان نوروزی را بر عهده دارند.
۱۱ فروردین ۱۳۹۴ ۱۶:۰۵
مرکزروابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳,۶۱۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید