چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

ایدنی اعلام کرد؛ جابجایی 2.2میلیون نفر سفر در آب های هرمزگان طی نیمه اول طرح نوروزی 94

ایدنی اعلام کرد؛ جابجایی 2.2میلیون نفر سفر در آب های هرمزگان طی نیمه اول طرح نوروزی 94
رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد تسهیلات سفر استان هرمزگان از ثبت جابجایی بیش از 2 میلیون و 250هزار نفر سفر بدون سانحه دریایی از طریق بنادر مسافری به مقصد جزایر خلیج فارس و بالعکس طی نیمه نخست طرح نوروزی سال 94 خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی ، "ابراهیم ایدنی" ضمن اعلام این خبر افزود: از ابتدای اجرای این طرح - بیست و پنجم اسفندماه گذشته- تاکنون که مصادف با موج نخست سفرهای نوروزی در ایران می باشد، در مجموع جابجایی 2 میلیون و 249 هزار و 724 نفر سفر به انجام رسیده است.

وی افزود: در دهمین روز از طرح نوروزی94 و پنجمین روز از فروردین ماه جاری، بنادر مسافری استان پذیرای 470 هزار نفر و تردد آنها به جزایر خلیج فارس و بالعکس بود. این رقم، بالاترین میزان جابجایی مسافر طی یک روز در ایام نوروزی سال 94 محسوب می شود.

به گفته ایدنی، در روز پنجم فروردین ماه جاری، 9 هزار و 706 بار تردد شناور مسافری در مسیرهای بین سرزمین اصلی و جزایر کیش، قشم و هرمز به انجام رسید.

رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد تسهیلات سفر استان هرمزگان خاطرنشان کرد: تجزیه و تحلیل آماری بیانگر آن است که طی نیمه نخست طرح نوروزی امسال مجموعاً 42 هزار و  942سفر دریایی(تردد شناور) از طریق بنادر هرمزگان صورت گرفته است که بیشتر ورود و خروج شناور به بنادر مسافری مربوط به روز چهارم فرودین ماه بالغ بر 10 هزار سفر دریایی- می باشد.

وی تصریح کرد: از آغاز طرح نوروزی 94 تا پایان روز پنجم فروردین ماه جاری، 235 هزار و 556 دستگاه خودرو از طریق بنادر لنگه، کیش، آفتاب، چارک، پهل و لافت جابجا شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اضافه کرد: حمل و نقل 48هزار و 464 دستگاه خودرو به عنوان بالاترین رقم از ابتدای زمان اجرای این طرح تاکنون، در روز پنجم فروردین به ثبت رسید.

گفتنی است، بنادر مسافری هرمزگان بیش از 95 درصد کل حمل و نقل مسافران دریایی در آب های کشور و 100 درصد حمل خودرو به مقصد جزایر خلیج فارس را بر عهده دارند.

یادآور می شود، طرح نوروزی سال 94 ساماندهی سفرهای دریایی هرمزگان از 25 اسفند 93 آغاز شده وتا 15فروردین ماه جاری ادامه دارد که دوره زمانی بین دوم تا دهم فروردین زمان اوج سفرهای دریایی در استان هرمزگان می باشد.

لازم به ذکر است، میهمانان نوروزی علاقه مند به سفرهای دریایی هم اکنون می توانند برای سفر به جزایر قشم و هرمز از بندر شهید حقانی بندرعباس و برای سفر با خودرو به جزیره قشم از مسیر دریایی بندر پهل- بندر لافت استفاده کنند. بنادر لنگه، چارک و آفتاب در غرب هرمزگان نیز برای سفر مسافر و خودرو به جزیره کیش آماده خدمات رسانی به مسافران دریایی هستند.

۶ فروردین ۱۳۹۴ ۱۴:۵۶
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲,۶۷۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید