چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

مکی زاده خبر داد؛ رشد 5 درصدی تردد مسافران دریایی از بنادر سه گانه غرب هرمزگان

مکی زاده خبر داد؛ رشد 5 درصدی تردد مسافران دریایی از بنادر سه گانه غرب هرمزگان
مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه از جابجایی 74 هزار نفر مسافر و جابجایی بیش از یکهزار و 750 دستگاه خودرو از طریق بنادر مسافری غرب استان هرمزگان طی نیمه نخست طرح نوروزی سال 94 خبر داد.
 

به گزارش روابط عمومی، در آستانه موج دوم سفرهای نوروزی و آمادگی استان هرمزگان برای پذیرایی از میلیون ها مسافر دریایی، "اسماعیل مکی زاده" مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه آخرین اخبار و اطلاعات در خصوص میزبانی از میهمانان نوروزی در بنادر غرب استان را تشریح کرد.

وی تعداد شناورهای مسافری متردد در مسیرهای دریایی غرب هرمزگان در طرح نوروزی 94، را در مجموع بیش از 36 فروند شناور(مسافری، لندینگ کرافت و رو- رو) اعلام کرد و گفت: از این تعداد، 11 فروند شناور مسافری با ظرفیت 1800 صندلی جابجایی کار جابجایی مسافران را به انجام می رسانند.

مکی زاده افزود: همچنین تعداد حدود 25 فروند شناور لندینگ کرافت با ظرفیت 1100 دستگاه خودرو در یک سفر جابجایی وسائط نقلیه مسافران نوروزی را بر عهده دارند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه با اشاره به آخرین آمار جابجایی مسافر و خودرو در بنادر سه گانه غرب استان طی 10 اخیر گفت: از تاریخ 25 اسفندماه گذشته تا پایان روز 5 فروردین ماه جاری، جابجایی بالغ بر 74هزار نفر سفر با 5 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته و یکهزار و 750 هزار دستگاه خودرو با رشد 23 درصدی از طریق بنادر لنگه، چارک و آفتاب به مقصد جزیره کیش و بالعکس انجام شد.

وی همچنین بیان کرد:  طی این مدت، 890 سفر دریایی(تردد شناور) نیز در این مسیرها نیز به ثبت رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش 26 درصدی داشته است.

مکی زاده به مسافران دریایی توصیه کرد که برای سفر به جزیره کیش حتما از سه بندر مجاز اعلام شده (لنگه، چارک و آفتاب) تردد کنند و برای ثبت لحظاتی خاطره آفرین در تعطیلات نوروزی از اقدامات خطرآفرین همچون تردد با شناورهای غیرمجاز پرهیز کنند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه اضافه کرد: هموطنان می توانند از طریق سامانه پیام کوتاه 300083537 به صورت ارتباط دوسویه سوالات، پیشنهادات و انتقادات خود را به دبیرخانه کمیته حمل و نقل دریایی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی شهرستان بندر لنگه ارسال و پاسخ های مربوطه را نمایند.

به گفته وی، سامانه 1550 نیز جهت اعلام شرایط اضطراری به مرکز امداد و نجات دریایی استان هرمزگان یاری رسان هموطنان خواهد بود.

یادآور می شود، طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی هرمزگان در سه بخش ایمنی مسیرهای تردد، ایمنی بنادر و ایمنی شناورها از 25 اسفند 93 آغاز شده وتا 15فروردین 94 ادامه دارد که دوره زمانی بین دوم تا دهم فروردین زمان اوج سفرهای دریایی در آب های خلیج فارس به شمار می رود.

۶ فروردین ۱۳۹۴ ۱۳:۴۹
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳,۵۳۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید