چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

ایدنی خبر داد: ثبت یک میلیون نفر سفر دریایی در هرمزگان طی یک هفته اخیر

ایدنی خبر داد: ثبت یک میلیون نفر سفر دریایی در هرمزگان طی یک هفته اخیر
مديرکل بنادرودریانوردی هرمزگان از ثبت حدود یک میلیون نفر سفر دریایی و جابجایی بیش از 100 هزار دستگاه خودرو از طریق بنادر مسافری این استان طی یک هفته اخیر خبر داد.

به گزارش  روابط عمومی ، "ابراهیم ایدنی" در حاشیه بازدید خود طی ساعات نیمروزی ظهر دوشنبه، سوم فروردین ماه جاری از بنادر پهل و لافت واقع در جزیره قشم به خبرنگاران گفت: طی هفت روز زمان اجرای طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی سال 94 که از بیست و پنجم اسفند ماه آغاز شده است، جابجایی قریب به یک میلیون نفر -سفر از طریق 10 بندر مسافری مجاز در استان هرمزگان به مقصد جزایر خلیج فارس و بالعکس صورت گرفت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان افزود: مقصد عمده مسافران نوروزی بیشتر جزایر کیش، قشم و هرمز بوده است و بیشترین حجم جابجایی مسافر مربوط به روز دوم فروردین است که طی یک روز 282 هزار و 536 نفر سفر انجام شد.

به گفته ایدنی، همچنین در این دوره زمانی، 105هزار و 267 دستگاه خودرو نیز از طریق شناورهای لندینگ کرافت در مسیرهای دریایی جابجا شده اند که بیشترین حجم جابجایی خودرو در روز دوم فروردین با رقمی حدود 30 هزار دستگاه به ثبت رسیده است.

رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان هرمزگان خاطرنشان کرد: طی هفت روز گذشته 16 هزار و 428 سفر دریایی(تردد شناور) در مسیرهای مجاز اعلام شده بین بنادر و جزایر استان هرمزگان صورت گرفته است که بیشتر رقم آن مربوط به روز دوم فروردین با 6 هزار و 132 بار تردد می باشد.

وی در پایان یاداور شد: در طرح نوروزی سال 94 که از 25 اسفند گذشته آغاز شده و تا 15 فروردین ماه جاری ادامه دارد، 99 فروند شناور و لندینگ کرافت با ظرفیت جابجایی 17 هزار و 900 نفر جابجایی مسافر و خودرو را به جزایر استان هرمزگان برعهده دارند.

لازم به ذکر است، لازم به ذکر است، استان هرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران زمین هر ساله پذیرای میلیون ها میهمان نوروزی از اقصی نقاط این سرزمین است که در ایام بهاری چند صباحی را در دامن آب های فیروزه ای خلیج فارس سپری می کنند؛ به گونه ای که بنادر مسافری این استان بیش از 95 درصد از کل حمل و نقل مسافران دریایی کشور و 100 درصد حمل خودرو به مقصد جزایر خلیج فارس را پشتیبانی می کنند و حجم عمده این مسافرت ها نیز در تعطیلات نوروزی انجام می شود.

بر اساس این گزارش، میهمانان نوروزی علاقه مند به سفرهای دریایی هم اکنون می توانند برای سفر به جزایر قشم و هرمز از بندر شهید حقانی بندرعباس و برای سفر با خودرو به جزیره قشم از مسیر دریایی بندر پهل- بندر لافت استفاده کنند. بنادر لنگه، چارک و آفتاب در غرب هرمزگان نیز برای سفر مسافر و خودرو به جزیره کیش آماده خدمات رسانی به مسافران دریایی هستند.


۳ فروردین ۱۳۹۴ ۱۵:۲۷
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲,۹۰۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید