چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

تعطیلی بنادر مسافری مرکز استان هرمزگان در پی وزش شدید باد

تعطیلی بنادر مسافری مرکز استان هرمزگان در پی وزش شدید باد
بنادر مسافری مرکز استان هرمزگان به دلیل وزش شدید باد و نامساعد بودن شرایط جوی برای تردد شناورهای مسافری تا اطلاع ثانوی به حالت تعطیل درآمدند.
 

به گزارش روابط عمومی ، "محمد محسنی" مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرشهید باهنر که مجموعه تحت مدیریت وی مسئولیت راهبری بنادر مسافری مرکز استان را بر عهده دارد، ضمن اعلام این خبر افزود: به دلیل وزش باد و مواج بودن دریا، در ساعات آینده تردد تمامی شناورها بین بنادر مسافری شهید حقانی بندرعباس، شهید ذاکری قشم و بندرگاه هرمز در راستای افزایش ایمنی سفرهای دریایی، انجام نمی شود.  

وی افزود: وزش باد با حدود 55 تا 60 کیلومتر بر ساعت، امروز شرایط را برای تردد شناورهای مسافری نامساعد کرده است.

به گفته محسنی، بر اساس پیش بینی ها شدت وزش باد از ساعت 20 امشب به بعد کاهش می یابد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرشهید باهنر با بیان اینکه جابجایی مسافران از بندرعباس به قشم و هرمز و برعکس در نوبت صبح انجام شد، خاطر نشان کرد: تا قبل از تعطیل شدن بندرشهید حقانی، پنج هزار مسافر بین بندرعباس، جزیره قشم و هرمز سفر جابه جا شدند.

محسنی همچنین از مسافرین و شهروندان خواست تا زمان بازگشایی بندر شهید حقانی از مبادی غیر مجاز و با شناورهای غیر استاندارد تردد نداشته باشند.

وی در پایان اضافه کرد: هموطنان در صورت ضرورت می توانند از مسیر بندر پهل و لافت -در 70کیلومتری غرب بندرعباس- تردد نمایند.

مسافران قشم فقط از مسیر پهل به لافت تردد کنند

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم از تعطیلی بندر شهید ذاکری به فراهم نبودن شرایط تردد ایمن دریایی خبر داد.

سیدباقر موسوی با اشاره به شروع طوفان در قشم طی ساعات گذشته افزود: با توجه به شدت باد و طوفان و افزایش موج دریا و برای حفظ جان مردم و مسافران، مسیر بنادر شهید ذاکری قشم به بندر شهید حقانی و هرمز تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

وی بیان کرد: مسافران برای ورود و خروج از قشم می توانند از طریق بندر پل و لافت تردد کنند و در حال حاضر این مسیر در حال ارائه خدمات به مسافران و گردشگران است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی قشم  با بیان اینکه اسکله های گردشگری جزیره نیز با توجه به مواج بودن دریا کماکان تعطیل هستند، تصریح کرد: در صورت آرام شدن دریا  و فراهم شدن شرایط ایمن تردد دریایی، خدمات رسانی به مسافران از سر گرفته می شود.

۳ فروردین ۱۳۹۴ ۱۵:۳۵
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۳,۴۶۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید