چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

هدف اصلی ناوگان دریایی ؛سفر ایمن و بدون سانحه

هدف اصلی ناوگان دریایی ؛سفر ایمن و بدون سانحه
مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه ضمن اشاره به زیر ساخت های ایجاد شده در حوزه مسافرت های دریایی، از افزایش ظرفیت مسافری غرب هرمزگان طی ایام تعطیلات نوروزی 94 به منظور ایمنی و رفاه مسافران خبر داد.
  به گزارش روابط عمومی ، "اسماعیل مکی زاده" که در جمع اعضای کمیته حمل و نقل دریایی شهرستان بنـدر لنگه سخن می گفت، اظهار کرد: طی ماه های اخیر تمهیدات لازم به منظور جابجایی هموطنانی که قصد عزیمت به جزایر استان را دارند، صورت گرفته است.

وی ادامه داد: تاکنون  20 فروند شناور در مسیرهای مختلف دریایی غرب استان اعلام آمادگی کرده اند.


بندر مسافری

2000 مسافر و 500 خودرو؛ ظرفیت روزانه ناوگان دریایی

رئیس کمیته حمل و نقل دریایی شهرستان بنـدر لنگه به ظـرفیت خطوط مسافـری دریایـی غـرب استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 13 فروند لندینگ کرافت و 9 فروند شناور مسافری با ظرفیت 2000 صندلی و قابلیت حمل 500 خودرو به صورت روزانه در خطوط بندر لنگه و چارک و آفتاب به سمت جزیره کیش و بالعکس، در حال تردد هستند که این ظرفیت در روزهای پایانی سال جاری به منظور کاهش توقف مسافر در بنادر مبدا به کمترین زمان ممکن، افزایش می یابد.


بندر مسافری

سفرهای دریایی ایمن و بدون حادثه؛ دغدغه اصلی مسئولان

مکی زاده که از سوی "ابراهیم ایدنی" عالی ترین مقام حوزه دریایی و بندری استان هرمزگان به عنوان مسئول راهبری سفرهای دریایی سال 94 در منطقه غرب استان معرفی شده است، ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در خصوص تسهیل تردد و افزایش ایمن مسیرهای دریایی، گفت: با استقرار 3 فروند شناور امداد و نجات" ناجی" و گشت زنی مستمر این شناورها در مسیرهای دریایی غرب و همچنین استقرار یک یدکش در بندر لنگه ، مسائل ایمنی سفرهای دریایی را رعایت خواهیم کرد.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: با آموزش و مانورهایی که تاکنون انجام پذیرفته و نیز تا پایان سال تداوم خواهد داشت، به صورت جدی بر رعایت نکات ایمنی از سوی شناورها و کارکنانشان تاکید داریم تا سفرهای دریایی ایمن و بدون حادثه انجام شود.


تردد غیرمجاز

برکه سفلین، گرزه، کلات و ساحل پارسیان؛ کانون های تردد غیرمجاز

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه از مسافران نوروزی خواست تا حتما از بنادر مجاز نسبت به تردد اقدام نمایند و در ادامه تصریح کرد: گزارش های رسیده حاکی از آن است که از مبادی غیر مجازی چون سواحل روستای برکه سفلین،گرزه ،کلات و شهر پارسیان سفرهای دریایی صورت گرفته است که از طریق مراجع قانونی در حال پیگیری و جلوگیری از تکرار اینگونه تخلفات هستیم.

وی اضافه کرد:  مسافرانی که قصد انجام سفر دریایی به مقصد جزیره کیش دارند، به این نکته مهم توجه داشته باشند که مبادی مجاز تردد در این رابطه تنها سه مسیر، بندر چارک - جزیره کیش (ظرفیت حمل خودرو  و مسافر) ، مسیر دریایی بندر لنگه - جزیره کیش(ظرفیت حمل خودرو و مسافر تنها در ایام طرح نوروزی سفرهای دریایی) مسیر بندر آفتاب - جزیره کیش(ظرفیت حمل خودرو و مسافران) می باشد.


بندر مسافری

مسافران پیش از سفر حتما از وضعیت جوی دریا مطلع شوند

مکی زاده به مسافران دریایی توصیه کرد که پیش از سفر حتما از وضعیت جوی دریا مطلع شوند و در همین رابطه توضیح داد: مسافران می توانند با ارسال حرف انگلیسی w  به شماره 300076373000 از شرایط جوی دریایی غرب هرمزگان آگاه شوند و همچنین سامانه 1550 جهت اعلام شرایط اضطراری به مرکز جستجو و نجات دریایی استان هرمزگان یاری رسان مسافران نوروزی خواهد بود.

وی در پایان ضمن آرزوی سلامتی برای کلیه هموطنانی که به استان هرمزگان و جزایر مسافرت خواهند کرد، خاطرنشان کرد: مجموعه تلاشگران حوزه دریایی و بندری استان از هیچ کوششی در جهت خدمات دهی مطلوب و ایمن در تمام فصول سال و بخصوص ایام نوروز فروگذار نخواهند بود. 

۱۳ اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۴۵
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۴,۱۴۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید