چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

بزرگترین بندر مسافری ایران آماده میزبانی شایسته از میهمانان نورزی

بزرگترین بندر مسافری ایران آماده میزبانی شایسته از میهمانان نورزی
در جریان بازدید معاون استاندار هرمزگان و جمعی از مدیران شهری بندرعباس از بزرگترین بندر مسافری کشور، بر ضرورت آماده سازی ساختمان پایانه مسافری بندر شهید حقانی برای ارائه خدمات شایسته به مسافران در ایام تعطیلات نوروز 94 و جداسازی مسیر ورودی و خروجی این بندر برای تردد خودرو و مسافران تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی ، "بابک تراکمه" معاون امور عمرانی استاندار هرمزگان در بازدید از بندر شهید حقانی بندرعباس در جریان آخرین اقدامات صورت گرفته توسط اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان به منظور آماده سازی زیرساخت های این بندر در راستای خدمات دهی مناسب به میهمانان نوروزی قرار گرفت.

  در این بازدید، "محمد محسنی" مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر، "عباس امینی زاده" شهردار بندرعباس و "احمد پویافر" فرماندار بندرعباس نیز حضور داشتند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر در حاشیه این بازدید به ارائه گزارشی از آخرین اقدامات صورت گرفته برای میزبانی شایسته بندر شهید حقانی از مسافران دریایی طی ایام تعطیلات نوروزی سال 94 پرداخت و گفت: با احداث مسیر جدید آسفالته به عرض 8 متر، ورود و خروج مسافر و خودرو به بندر تفکیک می شود که این اقدام، کاهش حجم ترافیک ورودی این بندر را در پی خواهد داشت.

جابجایی مسافران تا مقابل ساختمان پایانه مسافری با تاکسی

محسنی با اشاره به اینکه در گذشته مسیر ورود و خروج مسافر و خودرو از یک مسیر انجام می شد، افزود: خودروهای تاکسی در ایام نوروز 94 می توانند تا مقابل ساختمان پایانه مسافری این بندر، مردم را جابجا کنند.

وی با اشاره به اینکه مسافت تردد تا پای اسکله ها برای مسافران و خودروها با اجرای این طرح بسیار کاهش می یابد و تنها 15 متر خواهد شد، اظهار داشت: در این طرح، ماشین های برقی نیز با در نظر گرفتن مسیر اختصاصی، جابجایی مسافران درون محوطه بندر تا درب ورود را بر عهده دارند.

این مقام مسئول همچنین اضافه کرد: طرح و برنامه های تکمیلی توسعه بندر شهید حقانی در دست اقدام است که عملیاتی شدن آنها زمینه ساز ارایه خدمات مطلوب تر به مسافران خواهد بود.

در ادامه این برنامه، مدیران ارشد استانی و شهری بندرعباس از امکانات پایانه مسافری بندر شهید حقانی بازدید کردند. بخش های مختلف این پایانه شامل نمازخانه، سرویس های بهداشتی، سالن ها و صندلی ها، ساختمان اداری، کافی شاپ و رستوران این ساختمان مورد بازدید معاون عمرانی استاندار هرمزگان و هیات همراه قرار گرفت.

اضافه شدن 2 پست اسکله جدید در بندر شهید حقانی

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر شهید باهنر از اضافه شدن 2 پست اسکله جدید در این بندر برای پهلوگیری شناورهای مسافری و ناجی در طرح نوروزی 94 خبر داد و گفت: در ایام نوروزی سعی بر این است که ازدحام مسافر وجود نداشته باشد؛ بر همین اساس، در صورت نامساعد بودن شرایط جوی که موجب ازدحام می شود، مسافران می توانند از این پایانه استفاده کنند.

معاون عمرانی استاندار هرمزگان نیز در پایان این بازدید، از طرح جداسازی مسیر تردد مسافران و خودرو در محل ورودی بندر استقبال کرد و از ارگان های استانی و شهری خواست تا با اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در اجرای طرح های ساماندهی سفرهای نوروزی به صورت همه جانبه همکاری کنند.

یادآور می شود، اواخر هفته گذشته و همزمان با موج جدید سفرهای دریایی ایام تعطیلات زمستانی روزهای پایانی بهمن ماه، "ابراهیم ایدنی" عالی ترین مقام حوزه دریایی و بندری هرمزگان ضمن حضور در بندر شهید حقانی بندرعباس به عنوان بزرگترین بندر مسافری کشور، از نزدیک روند خدمات دهی به مسافرین دریایی را مورد پایش قرار داده و دستوراتی را در این خصوص صادر کرد.

 لازم به ذکر است، بندر شهید حقانی به‌عنوان بزرگ‌ترین بندر مسافری کشور شناخته می‌شود که در حال حاضر با بهره‌ مندی از 10 پست اسکله، قابلیت پهلوگیری همزمان بیش از 20 شناور مسافری را داراست و علاوه بر این، یک پست اسکله دیگر نیز امکان پهلوگیری دو شناور برای سوخت‌گیری را فراهم کرده است.

این بندر در مرکز شهر بندرعباس واقع شده و برنامه‌های ساماندهی و توسعه آن در سال 1387 توسط اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان کلید خورد؛ به‌گونه‌ای که با گذشت شش سال، این بندر در حال حاضر بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین ناوگان مسافری دریایی کشور را در اختیار دارد و هر ساله پذیرای میلیون‌ها مسافر دریایی است که با بهره‌گیری از امکانات آن به جزایری همچون قشم و هرمز سفر می‌کنند.

گفتنی است، استان هرمزگان هر ساله پذیرای میلیون ها میهمان نوروزی از اقصی نقاط این سرزمین است که در ایام بهاری چند صباحی را در دامن آب های فیروزه ای خلیج فارس سپری می کنند؛ به گونه ای که بنادر مسافری این استان بیش از 95 درصد از کل حمل و نقل مسافران دریایی کشور و 100 درصد حمل خودرو به مقصد جزایر خلیج فارس را پشتیبانی می کنند و حجم عمده این مسافرت ها نیز در تعطیلات پایان سال انجام می شود.

 برخوداری این استان از 14 جزیره کوچک و بزرگ، آب و هوایی معتدل در ایام تعطیلات نوروزی، همچنین بهره مندی از زیرساخت های مناسب بندری در سواحل خلیج فارس و همچنین بزرگترین ناوگان مسافری دریایی کشور باعث شده تا هرمزگان طی سالیان اخیر همواره در فهرست 31 استان کشور به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران زمین شناخته شود.

۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۱۳:۵۶
مرکز روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۵,۶۲۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید