چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

مدیرکل بنادرودریانوردی استان هرمزگان از نزدیک در جریان روند خدمات دهی به مسافرین دریایی قرار گرفت

مدیرکل بنادرودریانوردی استان هرمزگان از نزدیک در جریان روند خدمات دهی به مسافرین دریایی قرار گرفت
همزمان با موج جدید سفرهای دریایی ایام تعطیلات زمستانی روزهای پایانی بهمن ماه، ایدنی ضمن حضور در بندر شهید حقانی بندرعباس به عنوان بزرگترین بندر مسافری کشور، از نزدیک در جریان روند خدمات دهی به مسافرین دریایی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی ،استان هرمزگان هر ساله پذیرای میلیون ها میهمان نوروزی از اقصی نقاط این سرزمین است که در ایام بهاری چند صباحی را در دامن آب های فیروزه ای خلیج فارس سپری می کنند؛ به گونه ای که بنادر مسافری این استان بیش از 95 درصد از کل حمل و نقل مسافران دریایی کشور و 100 درصد حمل خودرو به مقصد جزایر خلیج فارس را پشتیبانی می کنند و حجم عمده این مسافرت ها نیز در تعطیلات پایان سال انجام می شود.

 برخوداری این استان از 14 جزیره کوچک و بزرگ، آب و هوایی معتدل در ایام تعطیلات نوروزی، همچنین بهره مندی از زیرساخت های مناسب بندری در سواحل خلیج فارس و همچنین بزرگترین ناوگان مسافری دریایی کشور باعث شده تا هرمزگان طی سالیان اخیر همواره در فهرست 31 استان کشور به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران زمین شناخته شود.

 بازدید "ابراهیم ایدنی" از بندر شهید حقانی بندرعباس در حالی صورت گرفت که به دلیل جایگاه ویژه آن در حوزه حمل و نقل دریایی، این بندر به عنوان بزرگترین و مهم ترین بندر مسافری ایران زمین محسوب می شود.

 "محمدرضا پوررجبی" معاون فنی و نگهداری، "محمود صابری" بازرس مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "محمد محسنی" رییس اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و "سالم شهیدی" مدیر بندر شهید حقانی در این بازدید دوساعته، ایدنی را همراهی می کردند.

 مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در رابطه با مباحث ایمنی ترددهای مسافری و آماده سازی زیرساخت های بندری و دریایی به منظور خدمات دهی مناسب به میهمانان نوروزی، نکاتی را به مسئولان و دست اندرکاران بزرگترین ناوگان های مسافرت های دریایی کشور گوشزد کرد.

 ایدنی رعایت ایمنی سفر و حفظ محیط زیست دریایی را از مهم ترین اولویت های سازمان بنادر و دریانوردی در بخش مسافرت های دریایی عنوان کرد و گفت: مردم به هیچ وجه در زمان اوج ترافیک و شلوغی جمعیت در بنادر مسافری ازدحام نکنند. همچنین، در هنگام سوار شدن به شناورها حتماً موارد توصیه شده از سوی خدمه شناورها را رعایت کنند.

 

وی همچنین از برنامه ریزی منسجم حوزه دریایی و بندری هرمزگان در راستای خدمات رسانی مطلوب به میهمانان نوروزی در بهار 94 سخن به میان آورد و گفت: انجام مانورهای جستجو و نجات دریایی به منظور آمادگی هر چه بیشتر در زمان اضطرار، تشکیل کارگروه های ویژه سفرهای دریایی در بنادر استان و همچنین پخش فیلم های آموزشی و انیمیشن پیرامون بالا بردن سطح آگاهی مسافران از مخاطرات دریایی از جمله اقدامات صورت گرفته طی سال جاری در همین راستا بوده است.

 

لازم به ذکر است، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان همچنین از یک فروند شناور مسافری خریداری شده توسط بخش خصوصی بازدید کرد که در حال آماده سازی جهت الحاق به ناوگان می باشد.

 

گفتنی است، در حاشیه بازدید میدانی مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از بخش های مختلف بندر شهید حقانی، جمعی از مسافرین با این مقام مسئول که سکانداری سفرهای دریایی در مهم ترین استان ساحلی کشور را بر عهده دارد، دیدار کرده و نقطه نظرات خود را با وی در میان گذاشتند.

 

یادآور می شود، بندر شهید حقانی به‌عنوان بزرگ‌ترین بندر مسافری کشور شناخته می‌شود که در حال حاضر با بهره‌برداری از 10 پست اسکله، قابلیت پهلوگیری همزمان بیش از 20 شناور مسافری را داراست و علاوه بر این، یک پست اسکله دیگر نیز امکان پهلوگیری دو شناور برای سوخت‌گیری را فراهم کرده است.

 

این بندر در مرکز شهر بندرعباس واقع شده و برنامه‌های ساماندهی و توسعه آن در سال 1387 توسط اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان کلید خورد؛ به‌گونه‌ای که با گذشت شش سال، این بندر در حال حاضر بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین ناوگان مسافری دریایی کشور را در اختیار دارد و هر ساله پذیرای میلیون‌ها مسافر دریایی است که با بهره‌گیری از امکانات آن به جزایری همچون قشم و هرمز سفر می‌کنند

۲۴ بهمن ۱۳۹۳ ۲۲:۲۸
مرکزروابط عم.می |
تعداد بازدید : ۳,۷۰۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید